Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
10 listopada 2016

Mogło dojść do tragedii. Bezdomnej pomogli przechodnie

Mogło dojść do tragedii. Bezdomnej pomogli przechodnie

Gdyby nie reakcja jednego z przechodniów mogło dojść do tragedii. W środę do leżącej przed jednym ze sklepów kobiety została wezwana pomoc. Bezdomną przewieziono do miejskiej ogrzewalni. 

Przed godziną 20.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony o tym, że przed jednym z marketów w centrum Jastrzębia leży kobieta. We wskazane miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. 

- Oprócz lekarza, na miejsce pojechali także policjanci. Okazało się, że kobieta jest zdrowa i nie wymaga specjalistycznej opieki medycznej. W związku z niską temperaturą, która mogłaby zagrażać jej życiu, mundurowi przewieźli bezdomną do miejskiej ogrzewalni, działającej przy ulicy Północnej. Tam też kobieta uzyska nie tylko schronienie przed zimnem, ale i będzie mogła skorzystać z bezpłatnej toalety i prysznica - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Iga10.11.2016 21:33

Brawo dla ludzi, którzy byli na miejscu i pomogli. A przecież tyle było protestów przeciw tej ogrzewalni. Teraz widać, że jest potrzebna, a to jest dopiero początek zimy.

Marian10.11.2016 13:54

Super! Z dwa tygodnie temu jak wracałem do domu to na drodze przy Tequilli leżała plackiem jakaś babcia, a 5 metrów dalej na wjeździe zatrzymała się policja i zaczęła spisywać jakiegoś chłopaka co nie przeszedł po pasach (szkoda, że tam nie ma pasów nigdzie). Dopiero jak im zwróciłem uwagę to jeden podziękował i poszedł sprawdzić czy babka żyje, przestańcie łapać ziomeczków i brać ich towar, ludzkie życie jest ważniejsze niż mandat Dekle.

Mieszkaniec10.11.2016 13:28

Tak należy reagować. Każdy z nas może stać się bezdomnym. Bliscy potrafią być okrutni, alby przyszły bezdomny przekroczy normy współpracy w rodzinie.