Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 listopada 2016

Zmarł jastrzębski aktor Jerzy Cnota

Zmarł jastrzębski aktor Jerzy Cnota
fot.UM Jastrzębie

W czwartek, 10 listopada, zmarł Jerzy Cnota, aktor pochodzący z Jastrzębia-Zdroju.  Miał 74 lata. Jest znany między innymi z takich filmów jak „Janosik”, „Miś” czy „Ogniem i Mieczem”. 

Jerzy Cnota urodził się 17 października 1942 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Jednak wraz z rodziną przeniósł się do Chorzowa i spędził tam dużą część swojego życia. Ukończył filologię rosyjską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną.  Występował w Piwnicy pod Baranami. Jest znany przede wszystkim z ról epizodycznych. Popularność zdobył sobie występując w filmie „Janosik”, w roli zbójnika Gąsiora. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
gosc13.11.2016 22:38

proponuje obejrzec BYZUCH fajna komedia

mk13.11.2016 12:00

Ciekawą rolę, górnika, zagrał w filmie "Perła w koronie", warto o tym wspomnieć, a nie o epizodzie w "Misiu"

Mieszkaniec13.11.2016 10:31

TVN nie jest polską telewizja tak samo jak TVP i TRWAM nie są Polskie. Tylko powołują się na nas. Często TVN jest ciekawsze od stacji pseudo polskich. Jest to stacja komercyjna i nadaje to co ludzie chcą oglądać, bo na tym zarabia. Czym więcej oglądających tym więcej mogą nadać płatnych reklam z których żyją. TVP dostaje od nas pieniądze w przymusowym abonamencie a i tak nadają reklamy. Nie da się aż takiego oszustwa oglądać. W TVP nie ma żadnej demokracji. Wszystko jest podporządkowane rządowi, do którego mnóstwo Polaków ma zastrzeżenia za oszustwa, kolesiostwo, kłamstwo, sterowania gdzieś z tyłu, podpłacanie głupich, niszczenie Wojska Polskiego, ...

Gość13.11.2016 8:46

Niestety nasze władze nie pomyślały, aby uhonorować za życia tego znanego aktora. Pewnie Krystian Lupa - znany reżyser teatralny - także nie doczeka się uhonorowania przez nasze kochane władze.

aneta do mieszkanin12.11.2016 18:08

A kto powiedział, żeby pisać, że niedługo umrze? Pisać o nim, twórczości, a nie czekać do śmierci! A komentarze potwierdzają, że nie wszyscy wiedzieli, że jest z Jastrzębia. Media są od tego, żeby informowały nie tylko o czyjejś śmierci, ale i pisały za życia osoby, o której warto pisać! A o Pan Jerzym warto by napisać więcej, niż tylko przepisać skrót z wikipedii. [*]

mysz12.11.2016 16:52

urodził się w Jastrzębiu i tu było jego" maleńkie miejsce na ziemi"Bywał tutaj czasami.Jego miejscem zamieszkania jest Chorzów . .Kochał Śląsk .To prawda w filmach grywał role drugoplanowe , ale jego role będziemy długo pamiętać.Jerzyku odszedłeś ale jesteś.

Daro do Jastrząb12.11.2016 13:48

To już nawet na portalu ze śmiesznymi obrazkami z pełną powagą poinformowano o jego śmierci całkiem ciekawa dyskusja się nawiązała pod artykułem o nim jego twórczości. TVN to dno

Pokaż wszystkie opinie (16)