Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 listopada 2016

JSW płaci karne odsetki za barbórkę

JSW płaci karne odsetki za barbórkę
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Barbórka w Jastrzębskiej Spółce Węglowej będzie płacona w dwóch ratach. Ale to jeszcze nie wszystko. Już wypłacono pracownikom odsetki z powodu podziału tego świadczenia na dwie części w 2016 roku. 

Pierwsze kwoty pieniężne wynikające z odsetek za podział barbórki należnej za 2015 rok wpłynęły na konta pracowników JSW w dniu 10 listopada.  Jak informuje Związek Zawody "Jedność", jest to wynikiem spraw sądowych, na których zapadły orzeczenia, że taki podział wynagrodzenia jest niezgodny z prawem.

Jednak zarząd JSW nie zamierza się z tego wycofać. Ostatnio prezes JSW Tomasz Gawlik poinformował, że Spółka gotowa jest zapłacić górnikom odsetki za podział barbórki, wypłacanej w przyszłym roku.

- To jakaś kpina. Decydując się na karne odsetki za nieterminowe wypłacenie barbórki pan prezes przyznaje, że łamie prawo. Wyroki sądów, którymi dysponuje nasz związek wyraźnie mówią, że nie wolno dzielić pensji na części, a za taką uznawane jest barbórka. Jeśli tak się stanie, to Związek Zawodowy „ Jedność” odda sprawę do Prokuratury Rejonowej, ponieważ będzie zachodziło podejrzenie popełnienia przestępstwa - mówi Oskar Karwacki, przewodniczący Związku Zawodowego Jedność JSW.

Zarząd JSW uważa, że wypłata barbórki na dwie raty została uzgodniona ze stroną społeczną w porozumieniu z września 2015 roku i wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
WASABI21.11.2016 1:12

Z JAKĄ K***STRONĄ SPOŁECZNĄ ZWIĄZKI COŚ UZGADNIAŁY NA TEMAT POROZUMIENIA z września 2015 ?????? NIKT Z ZAŁOGI NIE BYŁ POINFORMOWANY O TYM HANIEBNYM POROZUMIENIU . ZA PLECAMI ZAŁOGI W POŚPIECHU SPRZEDALI NAS POWOŁUJĄC SIĘ NA TO ŻE SĄ PRZEDSTAWICIELAMI ZAŁOGI . TERAZ TO SAMO ZROBIĄ Z UKŁADEM ZBIOROWYM - JEŻELI DALEJ BĘDĄ NAS REPREZENTOWAĆ I NIC Z TYM NIE ZROBIMY - , PODPISZĄ WSZYSTKO CO IM PODSUNIE ZARZĄD JSW

jolaa17.11.2016 10:54

Jas-Mosiak a może byś się tak pracy chwycił a nie czekał na urlop górniczy
Popracuj u prywatnego przez rok to docenisz ile daje tobie JSW

bobiko16.11.2016 17:13

do Kamil chłopie co ty pleciesz tyś widział chyba zarobek prezesa a nie zwykłego robola 88tysięcy na miesiąc otwórz tornister i zrób zadanie i nie bełkocz

Jas-Mosiak16.11.2016 13:33

Mija drugi miesiąc ,a My nadal czekamy na urlopy górnicze... ŻENADA !!!!

do andrzej16.11.2016 11:45

wez sie ropedz i uderz glowa w mur, moze zaczna pracowac twoje szare komoreczki

do kamil16.11.2016 10:28

Jeśli chcesz już głosić takie herezje to przynajmniej się doucz.... 88 tyś.... To jest kwota brutto odejmij od podatek wszystkie składki na ubezp. zdrowotne i chorobowe, składki na ubezpieczenia społeczne itd wtedy Ci wyjdzie realny zarobek. A bardzo wiarygodnie będzie wtedy jak poprosisz górnika by Ci pokazał pasek tam jest kwota, którą dostaje i zapewniam Cię, że nie są to takie kwoty jak podaje prasa. Przypominam, że brednie w stylu górnik zarabia 8-10 tyś miesięcznie są średnią czyli pracownicy + dyrektorzy + związkowcy + nadzór (sztygarzy, nadsztygarzy, kierownicy). Pomyśl, dowiedz się a potem pisz bzdury

biks16.11.2016 3:44

Żenada dali po 80pln a przy każdej racie zabiora z paska po 500. 900Pln w plecy-dziękujemy za odsetki.

Pokaż wszystkie opinie (30)