Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
15 listopada 2016

Poseł z Jastrzębia jednym z najbardziej pracowitych posłów

Poseł z Jastrzębia jednym z najbardziej pracowitych posłów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Krzysztof Gadowski został zaliczony do najbardziej aktywnych parlamentarzystów Sejmu VII kadencji, po roku jego pracy.  Poseł został sklasyfikowany na siódmym miejscu. 

Tygodnik Wprost wykonał zestawienie 20 tytanów pracy sejmowej. Wśród nich znalazł się poseł z Jastrzębia-Zdroju, Krzysztof Gadowski (Platforma Obywatelska) zajmując siódme miejsce. Tygodnik Wprost wyliczył, że w czasie roku pracy Sejmu poseł zabrał głos 52 razy.

- By przygotować zestawienie oparliśmy się na danych, które opublikowane są na stronie internetowej Sejmu. Wzięliśmy pod uwagę liczbę: wystąpień, interpelacji, zapytań, wygłoszonych oświadczeń, oraz fakt pracy w charakterze sprawozdawcy, frekwencję w głosowaniach, a także reprezentowanie Sejmu przed Trybunałem Konstytucyjnym - wyjaśniał zasady oceny posłów Tygodnik Wprost.

Pierwsze miejsce w tym zestawieniu przypadło posłowi Nowoczesnej Grzegorzowi Furgo, który złożył 232 interpelacje oraz wygłosił sto wystąpień na posiedzeniach plenarnych. Drugie miejsce przypadło rekordzistce w liczbie złożonych interpelacji - Annie Sobeckiej (było ich 244). W pierwszej trójce najbardziej pracujących posłów znalazł się drugi przedstawiciel opozycji - Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej, złożył 241 interpelacji. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

PiS rządzi na Śląsku dzięki jednemu radnemu PiS rządzi na Śląsku dzięki jednemu radnemu

Sejmik Województwa Śląskiego bez jastrzębian Sejmik Województwa Śląskiego bez jastrzębian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
emerytowany inżynier górniczy18.11.2016 17:55

Gdyby Matusiak miał 10 % posła Gadowskiego to Jarek zrobiłby go ministrem. Matusiak ogranicza się do roli cienia Klocowej. To mu najlepiej wychodzi.

Mieszkaniec17.11.2016 6:47

Pan Poseł Gadowski na prezydenta naszego miasta! On zrobiłby porządek z hamulcowymi z pisu.

borynia15.11.2016 22:56

aktywni w sprawach mało ważnych..................... artykuł propaganda :)

Służący15.11.2016 18:17

Cóż za zasłużone małżeństwo! Same nagrody...Pewnie zasłużyli:-/

do gość z 15:4815.11.2016 17:27

Jak to nie słychać obaj "zamęt" sieją w Jastrzębiu hehe

Gość15.11.2016 15:48

Gadowskiego słychać a Matusiaka tylko widać na fotkach i nic poza tym !

senior15.11.2016 15:47

Różne rzeczy mówia o P. Gadowskim ale jedno mozna powiedzieć z pewnoscią to bardzo pracowity poseł. Szkoda, że ludzie sie do niego uprzedzili, bo byłby z niego świetny prezydent naszego miasta. To prawy człowiek. Obserwuję jego działalność.

Pokaż wszystkie opinie (11)