Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
16 listopada 2016

Jastrzębska Spółka Węglowa otrzyma 290 mln zł

Jastrzębska Spółka Węglowa otrzyma 290 mln zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Minister Skarbu Państwa zdecydował, że Jastrzębskie Zakłady Remontowe, będące firmą zależną od Jastrzębskiej Spółki Węglowej, otrzymają wsparcie w wysokości 290 mln zł. Środki mają być przeznaczone na inwestycje w kopalniach JSW. 

Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców i mają być przeznaczone na projekt inwestycyjny, realizowany przez Jastrzębskie Zakłady Remontowe w kopalniach Budryk oraz Knurów-Szczygłowice. Ten rodzaj wsparcia nie jest zaliczany do tak zwanej pomocy publicznej.

- Wartość realizowanego przez JZR zadania inwestycyjnego zaplanowanego na lata 2016-2018 została oszacowana na 414,5 mln zł. Inwestycja ta jest jednym z kluczowych założeń programu restrukturyzacji JSW na lata 2016-2025. Pozwoli ona na zwiększenie wolumenu produkcji przez JSW węgli koksowych z 68 proc. do 85 proc. oraz podjęcie produkcji węgla koksowego typu 35 w kopalniach Budryk i Knurów-Szczygłowice - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Połączenia KWK Pniówek z KWK Zofiówka nie będzie Połączenia KWK Pniówek z KWK Zofiówka nie będzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
edward23.11.2016 8:48

tak jak przewidywałem. znowu dopłacam do nierobów

Do sobec18.11.2016 19:02

A miejsca pracy do okoła górnicze?

seboc18.11.2016 14:55

@Do seboc
Wszystko przeczytalem uwaznie i policzylem.
Jesli chcesz doliczyc skladki na ZUS, vat i akcyze placone przez JSW, musisz w ogolnym bilansie ujac rowniez emerytury i renty wyplacane gornikom i ich rodzinom przez ZUS
oraz
akcyze i VAT wydawany przez osoby otrzymujace wynagrodzenia i swiadczenia ZUS.

Tak czy inaczej, JSW wplaca do budzetu 10x mniej niz z niego otrzymuje.

bobiko17.11.2016 10:13

fg popieram to co piszesz jęczą i jęczą ludzie popatrzcie jakie są zarobki w naszej unii a wy dalej chcecie pracować za miskę ryżu wy się czepiacie górników a w Niemczech zarobek sprzątaczki większy LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ chcieli unii niech płacą w końcu tak jak w unii LUDZISKA na ulice i ryczeć po tych co wam płacą a nie tylko zazdrość !!!

Do sobec16.11.2016 17:46

Poczytaj o wszystkich podatkach i akcyzach anie wybiorczo to co chcesz.

fg16.11.2016 17:45

Najwięcej komentarzy pod informacjami o JSW piszą osoby, które z tą firmą nie mają nic wspólnego. Wielcy znawcy górnictwa. Żal im d pę ściska, że spółka ma się dobrze. Najlepiej by było jakby wszyscy w Polsce zarabiali 1600 brutto to wtedy byłoby sprawiedliwie. Po co myśleć o sobie i coś zmienić w swoim życiu jak lepiej marudzić i patrzeć na innych. Zawistny naród.

seboc16.11.2016 14:27

W 2016 r. podatnik wsparl juz JSW kwota ponad 1,3 miliarda zl. Teraz jeszcze to.
W 2015 r. JSW zaplacila ok. 135 milionow podatkow i oplat eksploatacyjnych.

Pokaż wszystkie opinie (13)