Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 listopada 2016

Gadowski o górnictwie: Premier nie dotrzymała słowa

Gadowski o górnictwie: Premier nie dotrzymała słowa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Minął rok od chwili objęcia władzy przez ekipę Beaty Szydło (PiS). Jest to powodem do formułowania oceny jej pracy, w której duże znaczenie ma sytuacja górnictwa. Poseł Krzysztof Gadowski (PO) uważa, że sprawy nie idą w dobrym kierunku. 

- Pani premier likwiduje kopalnie. Nie dotrzymała słowa, które dała podczas kampanii wyborczej. Zamykana jest kopalnia Jas-Mos, Krupiński, Pokój i Śląsk. Mało tego, z budżetu bierze ponad 7 mld zł na ich likwidację i utratę miejsc pracy. Jest to kilkanaście tysięcy w samym górnictwie i w otoczeniu trzy razy więcej. To są potężne koszty. Rząd w zamian nic nie daje. Rząd Platformy Obywatelskiej mówił, że jest program restrukturyzacyjny i jest program dla Śląska” - mówił poseł Krzysztof Gadowski (PO) w telewizji Polsat News.

Obecny w studio przedstawiciel rządu Wiesław Jańczyk, wiceminister finansów, pozytywnie ocenił rok pracy rządu premier Szydło. Podkreślał, duże znaczenie programu 500 +, który jego zdaniem, był oczekiwany przez społeczeństwo i przyczynił się do rozwoju gospodarki.

- Nie podzielam takiego wrażenia, że zaniedbaliśmy gospodarkę. Wzrost PKB w kraju jest zdecydowanie wyższy w Polsce, niż w Unii Europejskiej - podkreślał przedstawiciel rządu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
emerytowany inżynier górniczy18.11.2016 17:51

do Stach
A co tam byliście? I tak nic nie zwojowaliście. Gdybyście wtedy podpisali to samo co dziś to spółka nie straciłaby 400 mln i byłaby dziś w lepszym stanie. Lepiej rozrabiać niż pracować?

stach17.11.2016 12:52

To już przesada żeby się teraz wychylać z takimi tekstami ,gdzie był Pan Poseł jak do nas strzelali pod spółka ?

doktor17.11.2016 6:45

Przecież to nasz drugi pseudo-poseł strajkował, obiecywał górnikom i dogadywal się ze zwiazkowcami, którz zarżneli jastrzebskie gornictwo a teraz siedzą na ciepłych posadkach i śmieja się z cieżko pracujacych

aaaaa16.11.2016 23:23

Bardzo ciekawe. Panie Gadowski a co Pan zrobił dla górników z JSW za rządów Pana partii?? Nic. A nawet chcieliście sprzedać nas Gebelsom. Z tego co wiem to Pan pierwszy był za tym by górnictwo upadło tak więc lepiej niech Pan siedzi cicho, bo aż dziw, że jeszcze górnicy Pana na taczkach nie wywieźli.

do korek16.11.2016 17:34

Węgla tam pod dostatkiem a jak braknie węgla to zostaną filary ochronne między kopalniami które to wtedy można wybrać.
Nie wypowiadaj się jak nie wiesz.

górnik16.11.2016 16:27

Arek ty na porządne buty nawet nie masz , a marzą ci się akcje. Lekcje odrobiłeś?

Arek16.11.2016 16:06

Życzę z całego serca żeby Akce JSW - spadli do minimum 1 zł albo nawet i do 1 gr - z miłą ochotą bym takie Akcie wtedy nabył nawet i 2 tys

Pokaż wszystkie opinie (11)