Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 listopada 2016

W sołectwie Bzie znaleziono niewybuch

W sołectwie Bzie znaleziono niewybuch Zdjęcie archiwalne
fot. Śląska Policja

Mogło być niebezpiecznie, kiedy właściciel jednej z posesji znajdującej się w sołectwie Bzie natknął się na niewybuch podczas prac budowlanych. Na miejscu zjawili się saperzy, którzy zabezpieczyli ładunek.

Jastrzębianin prowadząc roboty ziemne zobaczył w ziemi żelastwo, które przypomniało bombę, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O swoim znalezisku natychmiast powiadomił policję.

- W poniedziałek, 14 listopada, otrzymaliśmy zgłoszenie o niewybuchu znajdującym się na posesji przy ul. Stawowej. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Miejsce zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Natychmiast powiadomiono patrol saperów, który we wtorek, 15 listopada, przewiózł ładunek na poligon, gdzie został zdetonowany - poinformowała mł. asp. Magdalena Szust, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje, aby przy zauważeniu jakiegokolwiek podejrzanego przedmiotu, podczas prac ziemnych, nie podejmować żadnych samodzielnych działań, tylko powiadomić mundurowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Policyjny pościg za samochodem Policyjny pościg za samochodem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
maryjan17.11.2016 0:01

Dziadek z wermachtu zakopał na lepsiejsze czasy...

ryyy16.11.2016 19:43

Nie gorozny artefakt :)