Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
17 listopada 2016

Niepełnosprawni szaleli na trampolinach w Anglii

Niepełnosprawni szaleli na trampolinach w Anglii

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. Józefa Tischnera wybrali się do Wielkiej Brytanii, do miasta Norwich. Tam, w ramach programu europejskiego, badali przyrodę, zwiedzali zabytki, a wszystko dokumentowali fotograficznie. W czasie wyjazdu ćwiczyli swoje umiejętności pozwalające im na dobry kontakt z otoczeniem. 

Wyjazd odbył się w ramach programu „Jesteśmy tacy sami – moje potrzeby, twoje oczekiwania. Zmiana wizerunku osoby niepełnosprawnej poprzez realizację programu innowacyjnego doskonalącego umiejętności społeczne, komunikacyjne,  ekonomiczne”.  Jastrzębian gościł, 7-12 listopada, Hall Scholl w Norwich,  a uczestnikami -partnerami projektu byli uczniowie i nauczyciele z Vila Nova de Familic?o w Portugalii.

- Uczniowie podczas wyjazdu poznawali przyrodę Norfolk uczestnicząc w wyprawie łodzią po rozlewiskach. Wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym Norwich dała okazję do obejrzenia najciekawszych zakątków.  Odwiedzili też oceanarium See Life Center poznając zwierzęta Morza Północnego. Największą atrakcją okazał się park trampolinowy, który dał uczestnikom możliwość pokonywania własnych barier i ograniczeń. Wspólne spędzanie czasu, wraz z innymi uczestnikami projektu, pozwala na integrację i zawiązywanie  przyjaźni. Gospodarowanie swoim kieszonkowym utrwala u uczniów umiejętności ekonomiczne niezbędne w codziennym życiu – informuje ZSS nr 10.

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus

Polub i udostępnij
Czytaj też

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych

Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Mieszkaniec17.11.2016 10:09

Dobra wiadomość. Takie doświadczenia uczą znacznie więcej od siedzenia w szkole.