Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
18 listopada 2016

Koniec z komunistycznymi ulicami. Jastrzębianie zaproponują nowe nazwy

Koniec z komunistycznymi ulicami. Jastrzębianie zaproponują nowe nazwy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nazwy ulic, które noszą imiona dawnych działaczy komunistycznych zostaną zmienione. Wynika to z ustawy, która o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

W Jastrzębiu-Zdroju zmiany nazwy wymagają ulice: Karola Świerczewskiego, Pawła Findera, Hanki Sawickiej i Józefa Wieczorka. Jastrzębianie mogą przedstawiać swoje propozycja na platformie konsultacyjnej.

- Szczególne okoliczności planowanych zmian wymagają, przed podjęciem wiążących decyzji, wysłuchania głosu opinii społecznej, zwłaszcza mieszkańców wymienionych ulic. Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat propozycji nowych nazw ulic za pośrednictwem internetowej platformy konsultacyjnej, gdzie zamieszczona została szersza informacja w tej sprawie - informuje jastrzębski urząd miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poszukiwany 26-latek zatrzymany podczas awantury Poszukiwany 26-latek zatrzymany podczas awantury

Ruch Narodowy i NIM zaproponował nazwy ulic Ruch Narodowy i NIM zaproponował nazwy ulic

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Prawdomowny20.11.2016 15:54

@Iga: 'Dalsza część dobrej zmiany.' Hehehe dobre zmiany powiadasz, niezly ubaw :) Ignorancja poziom hard!

Iga20.11.2016 9:58

Zmiana nazw ulic to sprawa rzadu. Dalsza część dobrej zmiany. Przegłosowali taką ustawę a ustawa jest ponad uchwałami Rady Miasta. Pretensje kierować na Wiejską do naszego "wspaniałego" rządu

Gość19.11.2016 1:51

sprawa jest prosta, będą następujące nazwy: ul. świnek i ul. wieprzków

Prawdomowny19.11.2016 0:31

Tak tak, burzenie pomnikow, zmiany nazw ulic i nauczanie historii takiej, ktora jest najwygodniejsza dla wladzy. Jakze to wszystko jest zalosne to sie w glowie nie miesci. 'Wynika to z ustawy, która o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.' [pomine gramatyke] Bardzo ciekawa argumentacja. Stado baranow pewnie sie nie polapie, ze takimi pieknymi slowkami o demokracji i reszcie tych bredni kryje sie budowa najbardziej totalitarnego systemu jaki kiedykolwiek widzial czlowiek. Pozwalajcie dalej przepisywac historie i zacierac przeszlosc. Przypomnijcie sobie slowa klasyka: 'Kto kon­tro­luje przeszlosc, ten ma wladze nad przyszloscia' - kto zna ten wie, kto nie zna niech odrobi lekcje albo zignoruje ten komentarz. Pozdrawiam myslacych.. ;)

kermit18.11.2016 19:09

Za chwile przyczepiom sie do zielonej:))))

Agatka18.11.2016 17:01

Jacek, wyjąłeś mi to z ust:-) Nazywanie ulic nazwiskami "zasłużonych" było zawsze niebezpieczne, gdyż chichot historii jest bezwzględny dla wszystkich. Zawsze znajdzie się jakiś oszołom, dla którego nawet Jan Brzechwa jest podejrzanym osobnikiem. Jestem również za nazewnictwem "swojskim i przyjaznym", ale cóż my maluczcy możemy...Decyzje już dawno zapadły, a "konsultacje społeczne", to jak zwykle wielka ściema dla plebsu.
A, nawiasem mówiąc, zastanawiam się, jakie nazwy ulic "swojskich i przyjaznych" będą bezpieczne w tym kraju..?

Jurek18.11.2016 16:09

Nie może być ul Kaczyńskiego! Przecież ustawa zabrania promowania systemów totalitarnych!

Pokaż wszystkie opinie (10)