Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
19 listopada 2016

Otwarto obwodnicę w Pawłowicach

  • Otwarto obwodnicę w Pawłowicach
  • Otwarto obwodnicę w Pawłowicach
  • Otwarto obwodnicę w Pawłowicach
  • Otwarto obwodnicę w Pawłowicach
Więcej zdjęć:
fot. UG Pawłowice /UM Jastrzębie

Można już korzystać z nowo wybudowanej obwodnicy Pawłowic. W piątek, 18 listopada nastąpiło jej otwarcie.  W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Sejmu, władz wojewódzkich oraz samorządowych. Ruch na obwodnicy ruszył o godz. 15:00. 

- Nowy układ komunikacyjny wiąże się ze zmianami w przestrzeni Pawłowic, które dziś nie wyglądają już tak samo jak dwa lata temu. Wyprowadzenie z centrum Pawłowic ruchu tranzytowego poprawi komfort życia mieszkańców, a sąsiedztwo obwodnicy i terenów inwestycyjnych należących do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powinno przyciągnąć do gminy nowych inwestorów, a co za tym idzie  zaowocować nowymi miejscami pracy – informuje Gmina Pawłowice.

W uroczystości wzięli udział Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa, poseł Krzysztof Gadowski, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor, Wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel oraz Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman, a także Dyrektor Naczelny M-Silnice Zdenek Babka, Wiceprezes Zarządu IMB Podbeskidzie Roman Rogowski (wykonawcy inwestycji).

Obwodnica łączy jastrzębski odcinek Drogi Głównej Południowej (DW 933) z drogą DK 81, popularną "wiślanką". Nowy ciąg komunikacyjny rozpoczyna się od nowego skrzyżowania z istniejącą DW 933 między Jastrzębiem a Pawłowicami, biegnąc wzdłuż istniejącej linii kolejowej na południe od Pawłowic i kończy się bezkolizyjnym węzłem z DK 81. Długość drogi to 2,83 km, a szerokość jezdni 7 m. Oprócz drogi wybudowano również dwa wiadukty kolejowe, ekrany akustyczne, elementy infrastruktury technicznej, kanalizację deszczową i mury oporowe.

Pawłowicka obwodnica jest pierwszą w województwie śląskim, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w obecnej perspektywie, lata 2014-2020. Koszt jej budowy to prawie 90 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Pawłowicach otworzą obwodnicę . Wybudowali ją Czesi W Pawłowicach otworzą obwodnicę . Wybudowali ją Czesi

Nie ma już objazdu do Pawłowic. Obwodnica gotowa Nie ma już objazdu do Pawłowic. Obwodnica gotowa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
erwin20.11.2016 9:27

Ogólnie przejazd obwodnicą ok, ale jak ktoś wpadnie zimą w poślizg to leci z drogi kołami do góry bo nasyp drogi wysoki , i to skrzyżowanie do Pawłowic tak jak pisze pshemko, dlaczego nie wybudowali tam ronda , a miejsca jest dużo , a tak jest tam wielka dziura i pewnie nie jeden tam wpadnie jak będzie ślisko , szkoda że od razu nie remontowano drogi dalej do skrzyżowania w stronę Jastrzębia Zdroju.

pshemko19.11.2016 20:26

skręt w lewo na Pawłowice jest skrzyżowanie kolizyjnym i tam będą największe korki...
Czemu nie wybudowali tam ronda?!

A19.11.2016 18:11

Od Jastrzębia do Pszczyny to obwodnicą Pawłowic, potem DK81 w stronę Żor i na światłach w prawo lub jadąc od strony Żor

B.19.11.2016 17:13

a jak przejechać od Jastrzębia do Pszczyny ?