Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
21 listopada 2016

Mężczyzna zasłabł w domu. Został uratowany w ostatniej chwili

Mężczyzna zasłabł w domu. Został uratowany w ostatniej chwili zdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Życie starszego mężczyzny było zagrożone.  Mogło dojść do tragedii, gdyby nie pomoc sąsiada. Jastrzębianin w ostatniej chwili trafił do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. 

Mieszkańca ulicy Katowickiej zainteresowało to, że jego 67-letni sąsiad od dłuższego czasu nie pojawia się na osiedlu. Zaniepokojony usiłował z nim nawiązać kontakt telefoniczny. Pukał również do jego drzwi, bezskutecznie. Sprawdził również czy sąsiad nie trafił do szpitala.

- Po wyczerpaniu wszelkich możliwości, jastrzębianin poprosił o pomoc mundurowych. Kiedy po rozmowie z innymi sąsiadami potwierdziło się, że także i oni od kilku dni nie widzieli samotnie mieszkającego 67-latka, a próby skontaktowania się z nim przez drzwi okazały się bezskuteczne, stróże prawa, w asyście straży pożarnej, weszli do mieszkania siłowo. Pomoc przyszła dosłownie w ostatniej chwili. Jastrzębianin leżał nieruchomo na podłodze. I choć był przytomny, nie reagował ani na głos, ani dotyk. 67-letni mężczyzna trafił do szpitala - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują, aby nie być obojętnym i alarmować policję za każdym razem, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Dawid 21.11.2016 14:16

Dobrze że istnieją jeszcze tacy ludzie na tym świecie, jak wyżej wspomniany sąsiad. Szacunek