Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 listopada 2016

Mężczyzna zasłabł w domu. Został uratowany w ostatniej chwili

Mężczyzna zasłabł w domu. Został uratowany w ostatniej chwili zdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Życie starszego mężczyzny było zagrożone.  Mogło dojść do tragedii, gdyby nie pomoc sąsiada. Jastrzębianin w ostatniej chwili trafił do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. 

Mieszkańca ulicy Katowickiej zainteresowało to, że jego 67-letni sąsiad od dłuższego czasu nie pojawia się na osiedlu. Zaniepokojony usiłował z nim nawiązać kontakt telefoniczny. Pukał również do jego drzwi, bezskutecznie. Sprawdził również czy sąsiad nie trafił do szpitala.

- Po wyczerpaniu wszelkich możliwości, jastrzębianin poprosił o pomoc mundurowych. Kiedy po rozmowie z innymi sąsiadami potwierdziło się, że także i oni od kilku dni nie widzieli samotnie mieszkającego 67-latka, a próby skontaktowania się z nim przez drzwi okazały się bezskuteczne, stróże prawa, w asyście straży pożarnej, weszli do mieszkania siłowo. Pomoc przyszła dosłownie w ostatniej chwili. Jastrzębianin leżał nieruchomo na podłodze. I choć był przytomny, nie reagował ani na głos, ani dotyk. 67-letni mężczyzna trafił do szpitala - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują, aby nie być obojętnym i alarmować policję za każdym razem, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Dawid 21.11.2016 14:16

Dobrze że istnieją jeszcze tacy ludzie na tym świecie, jak wyżej wspomniany sąsiad. Szacunek