Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
19 listopada 2016

Jastrzębscy nauczyciele protestowali w Warszawie

Jastrzębscy nauczyciele protestowali w Warszawie
Jastrzębscy nauczyciele protestowali w stolicy

Nauczyciele z Jastrzębia-Zdroju wzięli udział w proteście, jaki odbył się w Warszawie, 19 listopada, przeciwko likwidacji gimnazjów.  Do stolicy wybrali się między innymi pedagodzy zatrudnieni w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 3, Szkole Podstawowej nr 12 oraz Zespole Szkół nr 12. 

Nauczyciele uczestniczyli w proteście, jaki miał miejsce na ulicach Warszawy, przeciwko polityce oświatowej rządu. Zebrani na placu im. Józefa Piłsudskiego pokazali - jak sami mówili - czerwoną kartkę minister edukacji Annie Zalewskiej.

- Nie zgadzamy się pomysłem likwidacji gimnazjów. I nie chodzi tutaj tylko o zachowanie naszych miejsc pracy, jak się to przedstawia, ale o polską młodzież. Gimnazja doskonale się sprawdziły, jako szkoły dla tej grupy wiekowej młodych ludzi. Według prowadzonych badań wyniki osiągane przez uczniów są lepsze, niż ich rówieśników w innych krajach. O co więc chodzi? Komu zależy na tym, aby zniszczyć coś dobrego, coś, co się sprawdziło? Jeśli rząd wprowadzi swoje pomysły w życie to zapanuje jeden wielki chaos - mówi nauczycielka z Jastrzębia, która wybrała się na protest do stolicy.

Jeśli rzeczywiście gimnazja zostaną zlikwidowane to samorządy, również jastrzębski, będą borykać się z brakiem miejsc pracy dla nauczycieli gimnazjalnych oraz być może nową siecią szkół. Rząd zapewnia, że wszystko przebiegnie bezboleśnie i nikt na całej operacji nie straci.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
nauczyciel21.11.2016 21:10

do Rodzic
Normalnie mogą! Jak każdy inny pracownik.
Jak pielęgniarki, górnicy, itp..
A co to nauczyciel??? Niewolnik czy co? Bez sensu..

haha21.11.2016 0:31

Ilu z tych protestujących w Warszawie głosowało na PiS lub Kukiza? Gratuluję!

Edyta20.11.2016 22:03

Dom wariatów z tymi szkołami.

Rodzic20.11.2016 21:49

Jak nauczyciele mogą strajkować? W głowie się wam poprzewracalo?

Stop niedobrej zmianie 20.11.2016 21:04

Teraz to już tylko strajk okupacyjny. Wszystkich, bez względu na podziały zwiazkowe, polityczne. Zatrzymajmy to szaleństwo!!!

nauczyciel 2 20.11.2016 20:57

A może my nauczyciele skrzykniemy się i zastrajkujemy w Jastrzębiu

matka 20.11.2016 20:53

Ludzie, zostawcie w spokoju poszczególnych nauczycieli a skupcie się na tym jak ratować gimnazja

Pokaż wszystkie opinie (40)