Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 listopada 2016

JSW: Za rok, dwa mają być zyski. Tak uważa minister energii

JSW: Za rok, dwa mają być zyski. Tak uważa minister energii
fot. UM Jastrzębie

Górnictwo ma być rentowne. Tak uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski, który mówi, że celem restrukturyzacji polskiego górnictwa ma być osiąganie zysków, ale najpierw trzeb wyłożyć pieniądze na inwestycje. 

Minister wyraził zadowolenie z tego, że Komisja Europejska dała rządowi polskiemu zielone światło w sprawie restrukturyzacji przemysłu węglowego. Zaznacza jednak, że w 2017 roku należy wykazać, że górnictwo jest rentowne. Zdaniem ministra za rok, dwa powinny się pojawić zyski. Trzeba będzie inwestować w nowe szyby wydobywcze. Także Jastrzębska Spółka Węglowa, do której została skierowana pomoc w postaci przekazania kopalni „Jas-Mos” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, będzie musiała dostosować się do wymagań, jakie górnictwu stawia rząd. W tym kontekście w JSW cały czas trwają pracę nad zmniejszeniem kosztów produkcji i podniesieniem wydajności pracy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Do:Gość Dziś o 14:3822.11.2016 21:23

Człowieku coś się tak uczepił tych stoczniowców i sądzisz że ich nie ma.
Maja się 100 razy lepiej niż kiedyś ze związkami powstało tam pełno małych firm bez zbędnej biurokracji i związków a na dodatek nie mówi się o tym bo to wszystkich boli ale produkują więcej statków niż kiedyś.

hajer 22.11.2016 18:32

A po co zyski żeby pasozyty z biurowca zarzadu zezarły?

jan 22.11.2016 18:08

Zyski? Jak mi tu kaktus wyrośnie! Ha Ha Ha, mrzonki i nic więcej

Gość22.11.2016 14:38

X, stoczniowcy też tak myśleli.

Windykator22.11.2016 14:16

Panie x, oczywiście że dają, ale jakby kopalnie zamknęli czy coś i taki człowiek zostanie bez środków do życia to zajmą majątek komornicy, więc Pana dedukcja jest błędna. Pozdrawiam

x22.11.2016 13:51

nikogo nie zamkną! banki daja kredyty na potęgę a bank jak to bank potrzebuje pokrycie i powiedzcie mi czemu górnicy dostaja kredyt a inni nie? no bo górnictwo zawsze bedzie i banki z tego gornictwa zawsze kase brac beda, pozdrawiam

max22.11.2016 11:40

wszystko zależy od ceny wungla

Pokaż wszystkie opinie (9)