Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
22 listopada 2016

Pożar na Oddziale Okulistycznym w szpitalu

Pożar na Oddziale Okulistycznym w szpitalu
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Jeden z pacjentów podłożył ogień na sali chorych Oddziału Okulistycznego WSS nr 2. Ogień szybko się rozprzestrzenił. Pielęgniarka, która zauważyła pożar, zaalarmowała służby ratunkowe. Taki scenariusz realizowano podczas ćwiczeń, w których uczestniczyła kadra medyczna, strażacy, przedstawiciele magistratu odpowiedzialni za zarządzanie sprawami kryzysowymi oraz inspektorzy BHP. 

Po zauważeniu pożaru natychmiast podjętą akcje ratunkową. Postanowiono o ewakuacji oddziału. Jedna z pielęgniarek podjęła samodzielną próbę ugaszenia ognia, ale nie dało to rezultatu. Na dodatek sama zatruła się gazami pożarowymi. Ordynator zdecydował o ewakuacji pacjentów.

- Celem ćwiczeń było sprawdzenie organizacji i możliwości ewakuacji Oddziału Okulistyki. Ćwiczenia przebiegły sprawnie, a każda z uczestniczących osób odegrała swoją rolę przewidzianą w scenariuszu. Tego rodzaju „akcje” są doskonałą formą przygotowania się na ewentualność wystąpienia w przyszłości pożaru w szpitalu - poinformował WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Opalał kable z izolacji na Moszczenicy Opalał kable z izolacji na Moszczenicy

Co WOŚP przekazała do jastrzębskiego szpitala w 2019 r.? Co WOŚP przekazała do jastrzębskiego szpitala w 2019 r.?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!