Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
22 listopada 2016

Pożar na Oddziale Okulistycznym w szpitalu

Pożar na Oddziale Okulistycznym w szpitalu
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Jeden z pacjentów podłożył ogień na sali chorych Oddziału Okulistycznego WSS nr 2. Ogień szybko się rozprzestrzenił. Pielęgniarka, która zauważyła pożar, zaalarmowała służby ratunkowe. Taki scenariusz realizowano podczas ćwiczeń, w których uczestniczyła kadra medyczna, strażacy, przedstawiciele magistratu odpowiedzialni za zarządzanie sprawami kryzysowymi oraz inspektorzy BHP. 

Po zauważeniu pożaru natychmiast podjętą akcje ratunkową. Postanowiono o ewakuacji oddziału. Jedna z pielęgniarek podjęła samodzielną próbę ugaszenia ognia, ale nie dało to rezultatu. Na dodatek sama zatruła się gazami pożarowymi. Ordynator zdecydował o ewakuacji pacjentów.

- Celem ćwiczeń było sprawdzenie organizacji i możliwości ewakuacji Oddziału Okulistyki. Ćwiczenia przebiegły sprawnie, a każda z uczestniczących osób odegrała swoją rolę przewidzianą w scenariuszu. Tego rodzaju „akcje” są doskonałą formą przygotowania się na ewentualność wystąpienia w przyszłości pożaru w szpitalu - poinformował WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany

Dymy nad miastem. To płonęły tereny poprzemysłowe Dymy nad miastem. To płonęły tereny poprzemysłowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!