Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
Wielka sława to żart
24 listopada 2016

Gigantyczna bombka, choinki i girlandy ozdobią w święta ulice miasta

Gigantyczna bombka, choinki i girlandy ozdobią w święta ulice miasta
fot. UM Jastrzębie / Rafał Stelmaczonek

Magię Świat Bożego Narodzenia poczujemy również dzięki ozdobom świątecznym, w jakie będzie przystrojone nasze miasto. Dekoracje mają cieszyć nasze oczy od 4 grudnia. 

 - Gigantyczna bombka o średnicy 5 metrów oświetlona diodami LED zostanie wyeksponowana na rondzie Sikorskiego, choinka ledowa pojawi się na rondzie Ruptawskim, natomiast choinkę na rondzie Wodzisławskim zdobić będą girlandy. Na rondzie Centralnym zobaczymy cztery paczki prezentów, na rondzie Zdrojowym trzy tunele kaskadowe, a rondo św. Barbary zostanie udekorowane elementami nasłupowymi – informuje jastrzębski magistrat.

W Parku Zdrojowym główny deptak zdobić będzie sześć bram tworzących tunel. A na placu znajda się dwa renifery i sanie. Przed Urzędem Miasta pojawi się duża bombka z przejściem, a wokół niej trzy mniejsze, z kolei na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej i al. Piłsudskiego znajdzie się wieniec adwentowy. Na pozostałych ulicach miasta zobaczymy śnieżynki, bombki, żarówkowe girlandy.

Koszt ozdób świątecznych to 210 tys. zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Upiecz ciasto dla bezdomnego Upiecz ciasto dla bezdomnego

Najpiękniejsze ozdoby świąteczne Najpiękniejsze ozdoby świąteczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość24.11.2016 20:52

Pytanie kto dekorował? Nasi czy firma szwagra brata z Bydgoszczy jak zawsze?

zhp24.11.2016 20:34

Moglibysmy czymś jako miasto dla mieszkańców się wyróżnić w tej szarej smutnej ..... itd codzienności polskiej. A Jastrzębie nie jest miastem biednym. Tylko zawsze znajdą się Polscy hejterzy których nic nie zadowoli. Ale mimo wszystko tak dla lampek świecidełek i kolorowych swiąt w centrum. Tyle że tak jak wspomniałem od świąt do nowego roku - ......bo koszty koszty

mama24.11.2016 18:12

Szkoda, że światełka zapalają się tak późno. Jadąc z dziećmi ok 16-17 po mieście, nic się nie świeci, nawet latarnie. Miasto rozświetla się dużo później i świeci całą noc. Chyba dla nocnych marków i meneli...

Kaziu24.11.2016 17:33

Od razu mówię, że ja za to zapłacę.

Zhp24.11.2016 17:25

Wzdluz aleji rowiesic kolorowe lampki choc od swiat do nowego roku i spacer z dziecmi bylby idealny. Jeszcze niech poproszy snieg :-)