Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
24 listopada 2016

Tłumy jastrzębian przyszły na koncert w hali

  • Tłumy jastrzębian przyszły na koncert w hali
  • Tłumy jastrzębian przyszły na koncert w hali
  • Tłumy jastrzębian przyszły na koncert w hali
  • Tłumy jastrzębian przyszły na koncert w hali
Więcej zdjęć:
fot. UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Hala widowiskowo-sportowa była wypełniona po brzegi mieszkańcami, którzy wzięli udział w koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z okazji niedawnego Święta Niepodległości. Publiczność wysłuchała zarówno pieśni patriotycznych, jak i utworów pochodzących ze znanych musicali. To było show, które zostało nagrodzone burzą braw. 

W środe, 23 listopada, do Jastrzębia przyjechał Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego i dał występ, jaki długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Zaczęło się od „Marszu Pierwszej Brygady”, nierozerwalnie związanej z twórcą niepodległego państwa polskiego – marszałkiem Józefem Piłsudskim. Potem zabrzmiały rytmiczne takty innej znanej piosenki „Raduje się serce”. W hali zaśpiewano także utwory związane z II wojną światową, jak chociażby bardzo popularne „Serce w plecaku” lub „Masz Mokotowa”, który przywołał czasy Powstania Warszawskiego.

Kiedy artyści zaintonowali „Czerwone Maki na Monte Cassino”, publiczność zareagowała emocjonalnie i wstała, niektórzy wraz z artystami nucili pieśń.  Natomiast inny utwór „Idą leśni” przypominał o Żołnierzach Niezłomnych, podejmujących tragiczną walkę z sowietami, od których Polska była zależna po zakończeniu wojny.

Druga część koncertu była zdecydowanie rozrywkowa. Zrobiła na publiczności nie mniejsze wrażenie, niż patriotyczna. Wówczas zabrzmiała muzyka z najbardziej znanych musicali światowych, jak na przykład „Hello Dolly”. Wielki aplauz wzbudził nieśmiertelny utwór „New York, New York”. A mistrzowskie wykonanie duetu z musicalu „Upiór w operze” zachwycił publiczność. „Żegnajcie przyjaciele” wprowadził na sali nostalgiczną atmosferę. Na sam koniec zabrzmiał utwór „To jeszcze nie finał” z musicalu „Chorus Line”. 

- Ten koncert była prawdziwą ucztą dla ducha. Mogliśmy wysłuchać pieśni patriotycznych i świetnych przebojów wykonywanych na Broadway’u. Nasi artyści pokazali klasę  – mówiła jedna z uczestniczek koncertu.

Prezydent Anna Hetman, która zaprosiła mieszkańców na koncert, podziękowała artystom i przekazała dyrygentowi symboliczną wiązankę kwiatów. Podziękowała również ppłk Andrzejowi Sygulskiemu za pomoc w organizacji imprezy. Mówiła, że podobne przedsięwzięcia artystyczne będą kontynuowane w mieście.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

"A to Polska właśnie" - patriotyzm bez kłótni "A to Polska właśnie" - patriotyzm bez kłótni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
eks25.11.2016 12:42

Do miś@. Moze i koncert nie był za bardzo rozreklamowany, ale jakoś nie przeszkadzało to mieszkańcom innych miast, żeby o tym koncercie się dowiedzieć i przyjechać do Jastrzębia. Jeszcze jedna kwestia, która mnie dręczy, a mianowicie, ta hala jest za słabo wykorzystana, brak koncertów, wystaw, targów i innych imprez, których nie zorganizuje Rybnik, Wodzisław, Żory, Cieszyn, bo nie mają tak dużej i nowoczesnej hali. Kolejne pole do popisu dla władz miasta.

andrzej 25.11.2016 8:37

Dobrze, że dzieją się takie imprezy - czy w środku tygodnia, czy nie!

Adam24.11.2016 22:51

Koncert był dobrze rozreklamowany, tylko termin w środku tygodnia nie każdemu pasował. Ja sam bym poszedł z dziećmi, ale byłem w tym czasie w pracy.

Bea24.11.2016 21:22

Cudowny występ oby więcej takich.

miś24.11.2016 19:58

Koncert był super. Drobne nieporozumienie co do daty był w środę 23 listopada, a jeśli chodzi o widzów to było sporo ludzi, jednak do wypełnienia hali to jeszcze daleko. Myślę że koncert był bardzo słabo rozlekklamowany a szkoda.

jasiu24.11.2016 19:54

Jeszcze jedno do "widz" , co ty piszesz napuszony patriotyzm ? Ci artyści robili dobra robotę , formuła występów tego typu właśnie taka jest . Co mieli śpiewać Czerwone Maki i machać nogami jak przy kankanie ? Przy części rozrywkowej dali upust swoich możliwości , luzu , zawodowstwa , talentu , bo przy takich utworach można sobie na to pozwolić .

jasiu24.11.2016 19:48

Przestańcie ludzie już z ta polityką , ileż można wszędzie doszukujecie się Macierewiczów , Kaczyńskich , to już jakaś fobia wasza .
Artykuł jest o koncercie , który był rewelacyjny , podobała mi się pierwsza i druga część . Miałem kluchy w gardle jak zaśpiewali Marsz Pierwszej Brygady , a na Czerwonych makach to mogły się łzy zakręcić .
Byłem z dziećmi i dzieciakom też się podobało , czyli potrafili swoim występem dotrzeć do mnie gościa w średnim wieku jak i do nastolatków , to pokazuje klasę tego koncertu .
Troszkę autor artykułu przesadził z tą wypełnioną po brzegi halą ;) , ale było naprawdę sporo ludzi , więcej niż się spodziewałem .
Proszę o więcej tego typu koncertów

Pokaż wszystkie opinie (10)