Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
25 listopada 2016

Prezydent i rząd będą wspierać górnictwo

Prezydent i rząd będą wspierać górnictwo Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu w Zabrzu
fot. Kancelaria Prezydenta RP / Andrzej Hrechowicz

Spółki górnicze znajdują się w trudnej sytuacji. Niedawno Unia Europejska zaakceptowała program pomocy dla tego sektora gospodarki. Rząd premier Beaty Szydło zapowiada przedstawienie długofalowego programu dla górnictwa. Prezydent RP Andrzej Duda mówi o wsparciu przemysłu wydobywczego. 

Minister energii Krzysztof Tchórzewski odpowiadając na skierowaną do niego interpelację stwierdził, że całościowy projekt program będzie gotowy jeszcze w grudniu tego roku. Ostateczną wersję projektu Ministerstwo Energii skonsultuje ze stroną społeczną i przedsiębiorcami.

Tymczasem prezydent RP Andrzej Duda mówił w środę, podczas spotkania w Zabrzu, że nadchodzi czas zmierzenia się z problemami górnictwa. Przekonywał, że rząd nie zostawi tej branży samej sobie, ale będzie ją wspierał. Podkreślał, że polska gospodarka długo jeszcze będzie oparta na węglu, którego zasoby szacowane są na ok. 200 lat wydobycia. Winą za kryzys w branży górniczej prezydent obarczył rządy PO-PSL, które – jego zdaniem – nie przygotowały odpowiednich planów rozwoju tej gałęzi gospodarki. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Widz28.11.2016 9:20

Andrzej Duda pseudo "prezydent" jest niezłym dowcipnisiem, choć za słaby żeby występować w kabarecie.

,,oczekujący,,26.11.2016 1:34

Wyjęzdżając z Jastrzębia w kierunku Żor czy Rybnika widzimy nową infrastruktórę -nowe zakłady pracy.Kiedy w Jastrzębiu zamkną kopalnie to będzie ...smutno.
Niestety rodacy mamy to co ...mamy

andi 25.11.2016 11:31

ciekawe, kto będzie sprzątał po ten władzy ten syf, gospodarczy, który narobią

Gość25.11.2016 10:54

Obiecanki, cacanki, a głupiemu radość. Przecież jeszcze przed wyborami wiedzieli jak wyprowadzić górnictwo na prostą, a teraz okazuje się, że dopiero piszą projekt.

jasiu25.11.2016 8:47

dramat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 im prędzej padnie ten bastion socjalizmu tym lepiej dla następnych pokoleń!

pracownik25.11.2016 8:29

W przemówieniach i obiecankach jest tak samo fałszywy. Dla nich górnictwo nadaje się tylko do zamknięcia. Nie udało się Kaczyńskiemu przed wyborami. Jest konsekwentny i nadal chce zniszczyć bo nie rozumie po co jest górnictwo. Wysłał swoją laleczkę z zadaniem łagodnego przedstawienia oszustwa bo już wie co potrafią górnicy. A potrafią jeszcze więcej gdy będą walczyć o życie.

borys 25.11.2016 8:11

Już wam Duda , ciekawe z czego?