Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 listopada 2016

W Jastrzębiu pojawią się rowery miejskie

W Jastrzębiu pojawią się rowery miejskie
fot.pixabay

Mieszkańcy wybrali ogólnomiejską inwestycję, która będzie realizowana w 2017 roku. Bezapelacyjnym zwycięzcą głosowania jest system rowerów miejskich. I to właśnie na ten cel w przyszłym roku zostanie wydane 200 tys. zł. 

Jastrzębianie mogli wybierać pomiędzy systemem rowerów miejskich, ładowarkami indukcyjnymi (solarnymi) do smartfonów przy przystankach autobusowych lub wymianą wiat przystankowych. Mieszkańcy wyrazili swoją opinię głosując za pośrednictwem platformy konsultacyjnej, jak i tradycyjnie – za pomocą ankiet. W sumie 862 osoby zdecydowały się wyrazić swoje zdanie.

- 48,8 proc. głosujących opowiedziało się za systemem rowerów miejskich, 39,2 proc. wskazało na ładowarki indukcyjne, a 12 proc. chciałoby wymiany wiat przystankowych – informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

Będa nowe inwestycje miejskie Będa nowe inwestycje miejskie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
do hejk01.12.2016 15:26

Pani prezydent nie jest od odbierania inwestycji miejskich. Pewna pani Maria P. zajmuje się odbiorami, i dlatego nie wierzę, że coś zostanie zrobione dobrze. Dwa lata remontowana ul. 11-listopada i nastąpił odbiór ze studzienkami na jezdni zapadniętymi na głębokość ok.10 cm, czyli dziura w jezdni, i tak niestety jest do dzisiaj.

Monika 27.11.2016 19:25

No tak jak nie chodnik, to g..po Ludzie to jest o rowerach informacja. Dotarło do łebów?

hejk27.11.2016 14:44

pani Hetman brylowała na kolejnej imprezce, a tymczasem nowiutki chodnik na Cieszyńskiej, dopiero co ułożony,już teraz wygląda jak ser szwajcarski! Jeśli urząd to odbierze, tę kolejną fuszerkę, to chyba trzeba będzie prokuraturę zawiadomić.
Na rowerze jeżdżenie po tym nowym chodniku grozi zniszczeniem kół.

Do Alojza27.11.2016 11:50

Pół roku trwała ankieta. Miałeś bardzo dużo czasu żeby zabrać swoje cztery litery, swoja rodzinę, znajomych, klatkę, osiedle. Skoro teraz umiesz pisać komentarze trzeba było im chociaż wysłać linka do ankiety, a teraz weź daj sobie spokój bo jesteś żałosny.

Obiektyw27.11.2016 9:57

Tak powinno byc. Kazde referendum niezaleznie od frekwencji powinno byc wiazace, wtedy frekwencja bedzie wysoka. Nie interesuja mnie argumenty: tylko 800 czy 900 osob, jesli tyle zaglosowalo to znaczy, ze 89k ma serdecznie gleboko.
Inna sprawa to wybor inwestycji w tym referendow to jakies nieporozumienie - nie ma tam oferty ani dla dzieci ani dla emerytow.
Rowery? Ok. Teraz powstana kolejne pytania, ile tych rowerow bedzie mozna kupic i gdzie beda stacje? O tym raczej nikt jeszcze nie pomyslal.

Bernadeta27.11.2016 8:47

Alojz, czy jak tam się nazywasz! Spróbuj zmusić ludzi do gloaowania. Wielu nawet nie ma internetu a inni nie potrafią włączyć komputera. Jeszcze inni używaja go tylko do facebooka lub gier.

do Alojz 26.11.2016 22:46

Kochany Alojzy, do złożenia skargi musisz mieć podstawę prawną, czyli podać przepis, który został złamany. To głosowanie było w istocie konsultacjami społecznymi i wszystko odbyło się w majestacie prawa. Nie dość, że gadasz głupoty to się jeszcze ośmieszasz. Każdy mógł wziąć udział w głosowaniu czy to za pomocą internetu czy zwykłej ankiety w urzędzie miasta i nikt nie był dyskryminowany. Puknij się w głowę człowieku!

Pokaż wszystkie opinie (34)