Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 listopada 2016

Pomóż chorym chłopcom i weź udział w kiermaszu świątecznym

Pomóż chorym chłopcom i weź udział w kiermaszu świątecznym
fot.pixabay

4-letni bliźniacy Kacper i Kamil są poważnie chorzy. To podopieczni Fundacji „Ogniwo”, która pomaga sfinansować leczenie. Zarząd osiedla Gwarków postanowił również włączyć się i wspomóc mamę chłopców. Osiedlowi działacze wpadli na pomysł, jak mogą zachęcić mieszkańców, żeby również dołączyli do grona osób dobrej woli. 

W jaki sposób można pomóc rodzinie? Ewelina Auguścik z Zarządu Osiedla Gwarków zachęca wszystkich do przynoszenia fantów na specjalny kiermasz świąteczny. Dochód z całego przedsięwzięcia zostanie przekazany mamie bliźniaków. Dzieci cierpią na dziecięce porażenie mózgowe z głębokim niedosłuchem. Są wcześniakami, po urodzeniu stwierdzono u nich anemię oraz bezdechy. Problemy te przełożyły się na ciągłą opiekę specjalistyczną poradni preluksacyjnej, audiologicznej, okulistycznej oraz rehabilitacyjnej. W ich przypadku jest konieczna stała opieka w zaspakajaniu podstawowych potrzeb życiowych.

- Nie chodzi o to, aby ofiarować koniecznie coś drogiego. Będziemy wdzięczni za każdą rzecz, przedmiot, który jest nam niepotrzebny, a może cieszyć inną osobę. W ten sposób można pozyskać całkiem ciekawe fanty, być może na prezent świąteczny. Z drugiej strony - pomagamy chłopcom. Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji - przekonuje Ewelina Auguścik.

W przedsięwzięcie włączyli się również uczniowie Zespołu Szkół Handlowych, którzy wykonali plakat i biorą udział w zbiórce fantów.

Fanty można przynosić do siedziby Zarządu Osiedla Gwarków przy ul. Wielkopolskiej 13. Można również kontaktować się z organizatorką kiermaszu Eweliną Auguścik, tel. 502 180 164. Kiermasz świąteczny, podczas którego będzie można zakupić fanty odbędzie się w czasie trwania Jastrzębskich Targów Różności, które zaplanowane są na 18 grudnia w Jarze Południowym w godz.7-14. Osiedle Gwarków zaprasza mieszkańców do udziału.

Więcej informacji o wydarzeniu na profilu Facebook

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wielbłąd Czesio bohaterem żywej szopki Wielbłąd Czesio bohaterem żywej szopki

Pożar choinki w święta. Lokator odwieziony do szpitala Pożar choinki w święta. Lokator odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
ewa26.11.2016 18:28

brawo

Mieszkanka26.11.2016 10:32

Ewelina, działaj
, tylko tak dalej

mieszkaniec26.11.2016 10:03

Fajna inicjatywa, popieram z całego serca;)