Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 listopada 2016

Oddali miastu prawie 166 tys. zł

Oddali miastu prawie 166 tys. zł
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Lokatorzy, którzy korzystają z mieszkań należących do miasta uregulowali swoje zaległości czynszowe, które wynosiły prawie 166 tys. zł. Mieszkańcy skorzystali z możliwości udziału w Programie Realizacji Świadczeń Wzajemnych, w ramach którego odpracowali należny czynsz. 

Od 12 października 2015 r. deklaracje o przystąpieniu do programu pobrały 93 osoby, wypełnione deklaracje zwróciło 80 osób, wniosek o zmianę formy spłaty zaległości na świadczenia rzeczowe dostarczyło 58 osób. Do 9 listopada podpisano 48 porozumień, z których 34 wygasły. Ogólna kwota zadłużenia wynikająca z obecnie obowiązujących porozumień wynosi prawie 296 tys. zł. Do końca października odpracowano 165 975,00 zł.

-  Program został wprowadzony w celu udzielenia pomocy dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, i nie są w stanie spłacić zaległości. W ten sposób chcemy też zmotywować dłużników do regularnego wnoszenia opłat za korzystanie z lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Jastrzębie-Zdrój -  tłumaczy Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Stawka za godzinę pracy wynosi 12,50 zł. Dłużnicy mogą być przydzieleni do prac porządkowych i usługowych, m.in. takich jak: pielęgnacja zieleni, sprzątanie klatek schodowych, drobne naprawy czy roznoszenie korespondencji.

– Dłużnik, który jest zainteresowany przystąpieniem do programu, musi wypełnić wniosek, natomiast zapotrzebowanie na poszczególne świadczenia i usługi mogą składać wszystkie miejskie jednostki. Rozliczenie następuje dopiero po potwierdzeniu przez pracowników jednostek, wykonania konkretnej pracy – dodaje dyrektor Beata Olszok.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł. Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł.

Zbudują nowe mieszkania czynszowe? Zbudują nowe mieszkania czynszowe?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Bernadeta28.11.2016 15:33

Wszyscy powinni odpracować bo dłużnicy są winni miastu grube miliony. Niestety, nie możemy ich zmusić do pracy. Takie mamy chore prawo.