Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
29 listopada 2016

Byli kompletnie nieprzytomni, leżeli na trawniku

Byli kompletnie nieprzytomni, leżeli na trawniku
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Mroźna pogoda nie jest najlepsza do spożywania napojów alkoholowych na łonie przyrody. Niektórzy mieszkańcy zapominają, że nie tylko może to być nieprzyjemne, ale nawet niebezpieczne dla zdrowia i życia. Gdyby nie pomoc Straży Miejskiej, dwoje jastrzębian mogłoby skończyć tragicznie. 

- W poniedziałek, 28 listopada, operator monitoringu miejskiego w odstępie dwóch godzin zauważył dwie osoby, tj. mężczyznę leżącego na pasie zieleni między pasami na al. Piłsudskiego i młodą kobietę na ul. Małopolskiej, którym jak wykazała obserwacja i podjęte później działania przez strażników miejskich, z powodu stanu nietrzeźwości, brakło sił na dalszą wędrówkę w kierunku miejsca zamieszkania. Wobec obydwu osób, po upewnieniu się, iż nie ma potrzeby korzystania z pomocy ratownictwa medycznego, przeprowadzono czynności służbowe, a następnie dostarczono do miejsca zamieszkania -  informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

Strażnicy wskazują, że problem spożywania alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym dotyka nie tylko osób wykluczonych społecznie, ale także pozostałych mieszkańców. W zimie dodatkowo problem ten nabiera innego znaczenia, bo w grę wchodzi nie tylko łamanie przepisów, ale również zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego. Strażnicy apelują o odpowiedzialność. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
System Shock29.11.2016 19:55

trzeba pić oj trzeba aż do upadłego

alicja29.11.2016 17:38

Pijaki, na odwyk z nimi

Gość29.11.2016 14:08

Prawdziwi Polacy.

ja29.11.2016 12:39

Pijany cham i pijana chamica.

Jan Serdeczny29.11.2016 12:31

Wszystko co ludzkie nie jest nam obce. Ale upicie się do nieprzytomności nie jest ludzkie. Chyba,że ktoś z boku przyczynił się do tego. W co wątpię.