Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
30 listopada 2016

Ceny akcji JSW lecą w dół

Ceny akcji JSW lecą w dół
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Ceny akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej spadaj. Niektórzy analitycy giełdowi wiążą to z brakiem decyzji w sprawie przekazania kopalni „Krupiński” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Na czwartek, 1 grudnia, zapowiedziano kontynuowanie posiedzenia. 

Zanim zaczęły się obrady Walnego Zgromadzenia cena akcji JSW kształtowała się na poziomie 87,50 zł. Przekazanie „Krupińskiego” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wydawało się być przesądzone.  Tymczasem na wniosek Pawła Skopińskiego, przewodniczącego Walnego Zgromadzenia, odroczono posiedzenie w tej sprawie do czwartku. Tłumaczono, że pojawiły się nowe okoliczności związane z oceną kondycji finansowej JSW.

Giełda Papierów Wartościowych zareagowała na taki obrót sprawy spadkiem cen akcji JSW o  7,42 proc. Czy ma to związek z oceną sytuacji Spółki, która – zdaniem analityków – może się pogorszyć, jeśli „Krupiński” pozostanie nadal w jej strukturach? Jeszcze do niedawna prezes JSW Tomasz Gawlik przekonywał, że pozbycie się tej kopalni przez Spółkę, jest jednym z warunków poprawy jej kondycji finansowej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
rolnik01.12.2016 9:40

jeden dzień spadku i od razu panika

akcjonariusz01.12.2016 8:21

Ogromnie zaskakującym jest fakt, że w ogóle akcje idą w górę. Akcje kupuje się po to żeby ich cena wzrosła. A wtedy akcje się sprzedaje. Chyba, że płacone dywidendy są warte trzymania. JSW ledwo się trzyma. W każdej chwili może nastąpić zapaść. Barbórka płacona w dwóch ratach jest tego dowodem. Kim są ludzie, którzy kupują akcje JSW?

makler30.11.2016 14:56

84,24 bez paniki akcje idą do góry