Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
9 grudnia 2016

Bronią niesłusznie skazanych i więzionych

Bronią niesłusznie skazanych i więzionych
fot. Amnesty International

Piszą listy w obronie więźniów. Domagają się ich wypuszczenia na wolność i respektowania prawa do wyrażania własnych poglądów. Sprzeciwiają się torturowaniu niewinnych ludzi oraz poniżaniu ich. Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 wezmą udział w tegorocznym Maratonie Pisania Listów Amnesty International. 

Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II już po raz kolejny przyłącza się do pisania listów w obronie więźniów sumienia. Każdy, kto chce wesprzeć tą akcję zaproszony jest do ZS nr 5 (ul. S. Staszica 10) w dniu 9 grudnia w godz. 7-22, gdzie może napisać list w obronie wybranego przez siebie człowieka lub grupy ludzi.

 - Dlaczego wysyłamy tyle listów do przedstawicieli władz krajów, w których prawa człowieka są lekceważone? Dlatego, że takiej ilości listów żadna osoba decyzyjna nie zignoruje. W ich liczebności tkwi największa moc! Wesprzyj nasz szlachetny cel, przyjdź i napisz tyle listów, ile będziesz w stanie i włącz się do walki o prawa człowieka - zachęcają uczniowie ZS nr 5.

Młodzież juz wie w obronie jakich grup społecznych lub ludzi napisze listy. 

-Chcemy, aby władze Malawi, żeby chroniły osoby z albinizmem. Będziemy domagać się sprawiedliwości dla Ilhama Tohtiego z Chin, który  został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za rzekome nawoływanie do nienawiści na tle etnicznym. Spróbujemy pomóc społeczności Peace River w Kanadzie, która walczy o ocalenie ziemi przodków -  mówią młodzi ludzie z ZS nr 5.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmieniają świat słowami - bronią kobiet Zmieniają świat słowami - bronią kobiet

Będą bronić kobiet walczących o prawa człowieka Będą bronić kobiet walczących o prawa człowieka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Bernadeta09.12.2016 21:20

Wspaniała, ucząca empatii akcja! Byłam i widziała zaangażowaną młodzież. To wspaniali, radośni, młodzi ludzie.

skrzat09.12.2016 18:10

Tfu, na wszystko co jest związane z Sorosem.Był czas że ludzie z całego świata pisali listy do władz PRL-u w Polsce w obronie ludzi z Solidarności a przede wszystkim Wałęsy, Balcerowicza,Mazowieckiego i wielu innych gwiazd Solidarności.Dzisiaj to już tylko skończony dureń wierzy że im się krzywda działa, a ci co pisali myśleli że robią dobrze.Nie świadomie bronili drani których większość, dzisiaj widziała by w więzieniu

Ann03.12.2016 8:04

Panie Januszu znowu pan jątrzy swoimi komentarzami.

Doinformowany03.12.2016 2:43

Proszę cie doczytaj trochę a pózniej gadaj głupoty.W Rosji był komunizm , czyli uważasz że w Rosji jest tak strasznie i zle? wyłącz tvn czy co tam oglądasz.Myśl daje ze są bezwinni ,polecam . A polityka jest wszędzie nawet jak tego nie chcesz to ktoś z góry steruje nami i tym światem i nie mówie tutaj o Bogu.Ja preferuje inne formy pomocy i to ludzią co do których mam pewność że na nią zasługują.A co do naszego rządu i manipulacji w naszym kraju to wszystko jest na wysokim poziomie szczęscie w niesczęsciu ze wygral pis

[Nie]doinformowany02.12.2016 21:24

Lewacka propaganda? Czyli według ciebie powrót do komunizmu, wspieranie krajów o charakterze podobnym do Rosji jest właściwe? Może i ci ludzie też mają swoje na sumieniu, ale żaden z nich nie łamał prawa. Nie mieszaj też polityki do tego, bo to nie o to chodzi. Następnym razem jak będziesz komentował jakąkolwiek akcje to pomyśl: A w jaki sposób ja pomogłem komukolwiek? Bo krytykować każdy umie. Nikt nie jest w stanie ocenić, czy ci ludzie rzeczywiście zasługują na pomoc. A co do manipulacji, takiej perfidnej, to rozpoczęła się ona dopiero po wprowadzeniu ''dobrej zmiany''. I to w obie strony [tvp vs tvn na przykład]

Doinformowany02.12.2016 20:28

Dalej bądźcie głupi i myślcie że pomagacie osobą niewinnym lub które zostały nie słusznie skazane. Otóż nie ,pomagacie ludziom totalnie winnym i to za inne przestępstwa lub rzeczy które ta fundacja Georga Sorosa wspiera, a wspiera wszystkie dewiacje, zboczenia,gwałcicieli i osoby lgbt, wy pisząc listy myślicie że pomagacie ludzia nie winnym a tak naprawdę ci ludzie mają zakłamane imię i nazwisko oraz to za co zostali skazani. Czyli piszesz list pomagając lewackim organizacją. Zacznijcie wspierać polskie organizacje a nie finansowane przez żydowskie lobby które naiwna pani dyrektor i reszta nauczycieli wspiera, myślac że pomagają normalny ludzia a tak naprawdę szerzac lewacka propagandę. Jeśli ktoś mi nie wierzy lub uważa że nie mam racji to polecam Google i doinformowanie się. Wstyd mi za nauczycieli mojej szkoły,mam nadzieję że nie wiedzą co wspierają ale jeśli wiedzą to świadczy o ich głupocie i praniu mózgów przez Peło, zresztą mąż od pani gadowskiej jest politykiem więc nie dziwię się że jego żona próbowała nam narzucić że to co robiły te złodzieje z peło jest dobre, najwidoczniej chce pozyskać przyszłych wyborców manipulacja faktów co miało miejsce na lekcji. Pozdrawia jeden z uczniów