Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
2 grudnia 2016

Zobacz, jak pracuje górnik. Fotografie Józefa Żaka

Zobacz, jak pracuje górnik. Fotografie Józefa ŻakaZobacz więcej zdjęć
fot. Józef Żak

Na 4 grudnia przypada tradycyjne święto górników – Barbórka. W tym czasie przypomina się o ciężkiej i niebezpiecznej pracy, jaką wykonują w kopalniach. Można napisać na ten temat wiele słów, ale chyba najbardziej te trudne warunki pracy oddadzą fotografie, zrobione tam na dole. Józef Żak przez lata dokumentował pracę górników. To dzięki niemu możemy spojrzeć na ten podziemny świat. 

- Często robiłem zdjęcia w wyrobiskach, do których nikt inny nie miał możliwości wstępu z aparatem fotograficznym. Zdjęcia przez mnie wykonane pokazują autentyczną pracę górników, taka jaka ona była rzeczywiście, bez zbędnych upiększeń, bez specjalnego pozorowania - mówi Józef Żak.

Zdjęci pana Józefa Żaka mają wartość historyczną. Być może niektórzy z czytelników znajdą siebie na tych fotografiach i powrócą pamięcią do czasów, kiedy pracowali w kopalni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie" "Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

Premier Morawiecki: "Górnictwo to napęd gospodarki" Premier Morawiecki: "Górnictwo to napęd gospodarki"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
boguś 03.12.2016 8:10

Niech Żyją Górnicy!

były ryl 02.12.2016 17:58

Kiedyś górnicy byli szanowani w całym kraju za ich morderczą pracę i trud, dzięki której cała Polska czerpała korzyści. Tak, to dzięki górnikom byliśmy w miarę mocnym państwem. Dzisiaj najwięcej na górników "szczekają pieski" co mają dwie lewe ręce, ale ciężkiej pracy się boją i unikają. Szczęść Boże Bracia i wszystkiego najlepszego z okazji Barbórki.

Anna 02.12.2016 17:22

Foty pierwsza klasa, warto obejrzeć

mobi02.12.2016 16:42

ginter hanysy tak mają,że pracują bo ich baby nie robiom

Mieszkaniec02.12.2016 12:44

Świetne zdjęcia. To praca dla prawdziwych mężczyzn. Nie dla mamlasów. Jak ktoś, kto nie pracował w takich warunkach nie ma szacunku do takiej pracy, można traktować go jak przygłupa.
Cześć świętej Pamięci, tych którzy zginęli na dole.

ela02.12.2016 11:56

Piękne foty, panie Żak

Ginter02.12.2016 10:34

Jo jo jo je na sztyrech zdjeciach ale se dali pykom we firmie teraz se szporuja na wczasy do Grecyje

Pokaż wszystkie opinie (8)