Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
2 grudnia 2016

Górnicy dostali barbórkę. Nie wszyscy są zadowoleni

Górnicy dostali barbórkę. Nie wszyscy są zadowoleni
fot. JSW

Nagroda barbórkowa zaczęła wpływać na konta górników. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest ona płacona w dwóch ratach, do 4 grudnia i do 1 marca. Jednak niektórzy górnicy nie są zadowoleni z wypłat, jakie z tego tytułu otrzymali. 

- Moja nagroda barbórkowa jest niższa o jakieś 30 proc. w stosunku do ubiegłorocznej. Na naszej kopalni średnia wypłata tego świadczenia wyniosła 1900 zł na rękę, tyle wpłynęło na moje konto. Jak już mówiłem jest to znacząco mniej, niż przed rokiem.  Czyżby w ten sposób poszukiwano oszczędności w kieszeni górników? - pyta jeden z pracowników JSW.

Barbórkę otrzymali nie tylko pracownicy dołowi, ale również administracja, która jednak od przyszłego roku nie będzie miała prawa do tego świadczenia.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie" "Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (100)
nadsztygar09.12.2016 15:24

ludzi w balona zrobili niestety

Do córki górnika08.12.2016 15:24

A kto twoim rodzicom zabraniał iść na kopalnię? Skoro tu piszesz to już masz swoje lata wiec twoi rodzice też już maja swoje lata a wtedy to przyjmowali wszystkich na KWK jak leci no chyba ze był za bardzo schorowany.
Do takich osób nic nie mam i przepraszam Ich żeby się na mnie nie obrazili.

corka gornika08.12.2016 13:57

przestańcie narzekać inni też ciężko pracują i takiej kasy nie mają

do: pedro08.12.2016 13:38

Pilnuj się żeby twój pracodawca miał na kopertę bo nauczyłeś się brać koperty. Składki do ZUS od najmniejszej krajowej potem lament o emeryturę. Możesz mieć tak że same koperty dostaniesz a i na nie twojemu prezesuniowi braknie.

pedro08.12.2016 8:04

przecież firma jest na stracie więc 1900 to i tak za dużo o 1900

olol06.12.2016 19:24

ludzie zarabiaja na biednych gornikach......... 1900 dodatkowo do wyplaty ktora pewnie wynosi ok 3,5k netto no malutko masz chlopie malutko... calkiem powinni zabrac barborki i inne dodatki to cos sie tu ruszy w tej spolce, i polowe ludzi wywalic. gdyby to mial prywaciarz to firma by duzo lepiej prosperowala bo nie byloby tylu zatrudnionych ktorzy sa wlasciwie nie potrzebni.. ale gornik mo yno malo...

Finansjer06.12.2016 8:14

Do koniu: nieboj sie okrojoną Barbórkę i tak wydacie w całości więc sklepiki nie ucierpią ,taka jest mentalność górnika -krótko a dobrze i banki jeszcze zarobią bo kreski pobierzecie i też rozpieprzycie . Tak było jest i będzie i ty tego nie zmienisz więc po co się spinasz. Pozdrawiam ten który będzie żył za twoją okrojoną Barbórkę

Pokaż wszystkie opinie (100)