Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
2 grudnia 2016

JSW: Każdy otrzyma ofertę pracy

JSW: Każdy otrzyma ofertę pracy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W najbliższych dniach w kopalni Krupiński rozpoczną się cykliczne spotkania z wszystkimi pracownikami, podczas których otrzymają szczegółowe informacje m.in. na temat kolejnych etapów procesu przekazywania kopalni oraz terminów ich przenoszenia do innych zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 

- W pierwszym etapie zorganizujemy kilka otwartych spotkań, podczas których będziemy informowali o planowanych sposobach alokacji – mówi Krzysztof Grobosz, dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi JSW. - W drugim etapie zostanie zorganizowany punkt informacyjny w kopalni Krupiński, w którym każdy pracownik otrzyma propozycję oferty zmiany miejsca pracy. Co ważne, harmonogram rozmów dla poszczególnych brygad, oddziałów czy zespołów będzie wywieszony na tablicach ogłoszeń - dodaje dyrektor.

Jak informuje JSW, w jednym miejscu pracownik załatwi wszelkie formalności związane z jego przejściem do innej kopalni.  Każdy otrzyma konkretną, przygotowaną dla niego propozycję nowego miejsca oraz stanowiska pracy z określonymi warunkami zatrudnienia i wynagradzania.  Nowe miejsca oraz stanowiska pracy będą proponowane zgodnie z kwalifikacjami pracowników. W miarę możliwości będzie też brane pod uwagę ich miejsce zamieszkania.

- Pracownicy dołowi będą przenoszeni całymi brygadami lub oddziałami. Zależy nam, aby nie zdezorganizować procesu wydobycia - podkreśla K. Grobosz. 

Trzeba pamiętać, że kopalnia ciągle pracuje i nie ma takiej możliwości, aby w jednym terminie wszyscy z niej odeszli. Wydobycie musi być  stopniowo wygaszane, a przejścia pracowników muszą być dostosowane do rytmu pracy zakładu.   Wszystkie działania będą się odbywać zgodnie z zapisami porozumienia z dnia 5 maja 2011 r. pomiędzy zarządem JSW a Reprezentatywnymi Organizacjami Związkowymi dotyczącymi gwarancji zatrudnienia.

Przypomnijmy, w sumie do innych zakładów spółki przejdzie około 1791 pracowników kopalni.  Ze wstępnych założeń wynika, że  do KWK Borynia–Zofiówka–Jastrzębie trafi 750 osób, do KWK Budryk – 400, a do KWK Pniówek – 641. Ostateczna liczba osób, które zostaną przeniesione do innych kopalni, będzie zależała    od zainteresowania pakietem osłonowym (urlopy górnicze, jednorazowe odprawy pieniężne) gwarantowanym przez ustawę o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gorąco wokół komunikacji miejskiej Gorąco wokół komunikacji miejskiej

Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb" Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
FREEDOM02.12.2016 16:53

Zaczyna się medialna propaganda , że będzie tak wszystko profesjonalnie , przygotowane , spotkania i inne bzdety .

obsługant02.12.2016 12:05

Kto pierwszy ten lepszy całe brygady , ale do czyszczenia odstawy nie ma chodników nie ma ścian nie ma kombajnów.... tak więc nie będzie tak różowo.