Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 grudnia 2016

Otwarto wystawę świątecznych szopek

Otwarto wystawę świątecznych szopekZobacz więcej zdjęć
fot. kb /jastrzebieonline

W Jastrzębiu zrobiło się świątecznie i to nie tylko dzięki ozdobom zamontowanym na ulicach miasta. Także Miejski Ośrodek Kultury, a dokładnie galeria „Epicentrum” zorganizowała wystawę pod tytułem „Kolędnicy od Krakowa”. 

W galerii prezentowane są szopki krakowskie, które przyjechały do nas z Muzeum Etnograficznego w Krakowie i to one właśnie wprowadziły prawdziwie świąteczny nastrój. Wernisaż ekspozycji odbyła się w piątej, 2 grudnia. Podczas niego można było nie tylko obejrzeć prezentowane eksponaty, ale również wysłuchać pasjonującej opowieści o tradycji świątecznej w grodzie Kraka i okolicznych wsiach.

Dodatkową atrakcją była lekcja wykonania ozdób świątecznych z tradycyjnych materiałów. Nie zabrakło chętnych na te zajęcia, których wytworem były piękne ozdoby na bożonarodzeniową choinkę.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców na obejrzenie ekspozycji. W czasie Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się przed kinem „Centrum”, galeria zaprasza na warsztaty, podczas których powstaną niepowtarzalne ozdoby choinkowe.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Zamkną jedyne kino w mieście? Zamkną jedyne kino w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
edek 06.12.2016 6:12

Piękne