Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 grudnia 2016

W Jastrzębiu nie ma rasizmu

W Jastrzębiu nie ma rasizmu
fot. pixabay

W Polsce wzrasta ilość przestępstw mających podłoże nienawiści rasowej, religijnej lub etnicznej. Według ostatnich doniesień prokuratorzy wszczynają więcej postępowań w takich sprawach. Jak to jest w Jastrzębiu? Czy również w naszym mieście obserwujemy podobną tendencję?

Przestępstwa mające podłoże rasistowskie przejawiające się napadami na obcokrajowców oraz poniżaniem ich. W kraju obserwuje się nasilenie takich sytuacji. Jednak Jastrzębie nie wpisuje się w te niechlubne statystyki.

- Na terenie działalności naszej Prokuratury Rejonowej nie stwierdziliśmy przestępstw o podłożu rasistowskim. Nie możemy wiec powiedzieć, żeby występowanie takich przestępstw nasiliło się - powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju Jacek Rzeszowski.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
ość03.02.2017 14:13

to idźcie na stadion, gdy przyjedzie jakaś drużyna z murzynem w składzie, zobaczycie, czy nie ma rasizmu, hahaha

nie lubię06.12.2016 9:54

http://natemat.pl/74675,demoluja-hotele-nie-szanuja-polakow-maja-agresywnych-ochroniarzy-prawda-o-izraelskiej-mlodziezy-w-polsce 
Tu jakby ktoś miał wątpliwości,że "oni" są tacy biedni i wszyscy musimy im współczuć. A przejedźcie się do ich "państwa", to będziecie opluwani, jako Polacy i tamtejsza policja na to pozwala.

Zyga N.05.12.2016 22:16

Zawsze oceniam ludzi za ich umiejętności, sympatii do innych, rozumienia innych. Nienawidzę przygłupów zadufanych w sobie. Takimi są, spotykani na co dzień, dzikusy starające się zaistnieć w partii politycznej. Bez względu na idee jakie prezentuje ta partia.

Do Janusz K.05.12.2016 22:12

Masz prawo do swojej opinii. Nie masz prawa do prześladowania tych których nie lubisz ale tylko do czasy gdy zaczną ci się narzucać. Szacunek do innych postaw wymagany jest z obu stron.

Piotr05.12.2016 22:10

Rasiści to zwykłe głupole. Nie zauważają swej głupoty i stad problem. A głupota to przeciwny biegun inteligencji. Inteligencja to umiejętność rozumienia innych, postawienie się w ich sytuacji. To również umiejętność rozumienia, że ktoś inny może mieć rację. A w końcu, rasizm to wyraźna informacja, że to nie jest człowiek tylko takie sobie gó...niane żyjątko.
Głośno mówię, że nie chodzę do kościoła. Nie przyjmuję wizyty tak zwanego i uwłaczającego nam "duszpasterza". Ani on pasterz, bo ja nie jestem owieczka, ani nie ma prawa do mych poglądów i mej duszy. I do tej pory nic złego mnie nie spotkało. Mam sporo poparcia, bo rozumiem ludzi chodzących do kościoła i każdych innych. Prócz zacietrzewionych moherów obu płci. Ale oni też są rasistami.

Sylwia05.12.2016 20:25

Może nie ma przestępstw, ale jest gapienie się bezczelne na ciemnoskórych, niemiłe komentarze o ateistach czy żydach... Nie każdego trzeba kochać (sama nie jestem zwolenniczką np islamu) ale jeśli coś nas nie dotyczy i nie zagraża, jeśli czegoś nie rozumiemy to należy zachować kulturę.

Gość05.12.2016 10:54

Nie ma? To powiedzcie w szkole lub w pracy, że jesteście ateistami.

Pokaż wszystkie opinie (8)