Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
5 grudnia 2016

Przyszli policjanci odwiedzili komendę

Przyszli policjanci odwiedzili komendę
fot. KMP Jastrzębie

Mają zaledwie po kilkanaście lat, a większość z nich już jest zdecydowana wstąpić w szeregi polskiej policji. Na razie są uczniami liceum, ale podpatrują pracę mundurowych i chętnie się uczą. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego odwiedzili Komendę Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Najbardziej interesowała ich technika kryminalistyczna, bo mogli samodzielnie „zdjąć” odciski swoich palców. Poznali również zasady zabezpieczania imprez masowych.

- Na zakończenie kilka słów o charakterze pracy policjantów drogówki powiedział asp. szt. Robert Stachnik. Przy tej okazji kadeci mogli z bliska zobaczyć sprzęt, jakim posługują się funkcjonariusze ruchu drogowego. Mundurowy przypomniał uczniom, jak istotne jest noszenie odblasków. Zachęcił też do ich noszenia również w terenie zabudowanym, wręczając każdemu odblaskową bransoletkę. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu, ta część licealistów, która zamierza wstąpić w przyszłości w policyjne szeregi, utwierdziła się w przekonaniu, że będzie to właściwy wybór - poinformowała Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gliniarz to ciężka praca05.12.2016 11:57

Być dobrym policjantem wymaga wielu wyrzeczeń. Trzeba mieć silny charakter, żeby wytrzymywać codzienne kontakty z pijakami, złodziejami, bandytami czy mordercami. To nie jest miła praca.
Młodzi chcą być policjantami, bo myślą, że to praca, która daje władzę. To nie jest prawda. Policjant to osoba niosąca pomoc w niekomfortowych warunkach. Wymaga sporej wiedzy i bycia nieskazitelnie uczciwym. A nie zawsze to się udaje.