Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
6 grudnia 2016

JSW: Związkowcy nie chcą dalej oszczędzać

JSW: Związkowcy nie chcą dalej oszczędzać
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wyrzeczenia finansowe, na jakie zgodzili się przedstawiciele związków zawodowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej budzą coraz większe niezadowolenie wśród załogi. Ostatnio wypłacona nagroda barbórkowa, liczona tylko za tak zwane „czarne dni” dolała oliwy do ognia. 

Związki Zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej chcą, aby zarząd ponownie negocjował zasady naliczania i wypłacania nagrody barbórkowej z okazji Dnia Górnika, wstrzymanie wypłaty czternastki” oraz wstrzymanie wypłaty ekwiwalentu z tytuły deputatu węglowego.

Działacze tak zwanych reprezentatywnych organizacji związkowych doszli do wniosku, że pracownicy Spółki ponieśli bardzo duże straty finansowe i dlatego strona społeczna nie widzi konieczności ani uzasadniania dalszych drastycznych oszczędności na załodze firmy.

 -  W dalszym ciągu zmagamy się z efektami zeszłorocznego kryzysu i jesteśmy zobligowani do wywiązania się z naszych zobowiązań wobec obligatariuszy. Oszczędności w sferze płac to istotny element programu restrukturyzacji spółki. Porozumienie ze związkami w tej kwestii zostało zawarte na trzy lata.Podejmiemy oczywiście rozmowy ze stroną społeczną i wysłuchamy ich argumentów. Przedstawimy też swoje stanowisko w oparciu o aktualną sytuację finansową i rynkową  firmy - komentuje oczekiwania związkowców rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Premier Morawiecki: "Górnictwo to napęd gospodarki" Premier Morawiecki: "Górnictwo to napęd gospodarki"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
józwa09.12.2016 19:18

Jak dobrze że w ostatniej chwili udało się uciec na urlop górniczy ,a ze związków to wypisałem się po zeszłorocznych strajkach mimo że już w 2011roku pozwoleniem wejścia na giełdę straciły u mnie jakiekolwiek zaufanie gdyż obiecywały ''' walczyć do końca '' żeby nie wejść na giełdę a potem po cichu przyklepały żądania Zagórowskiego.

do menel07.12.2016 20:57

nigdy nie bylem ani na gwarkach ani na wyciecze moze ze dwa razy na festynie rodzinnym to wszystko

balon07.12.2016 14:05

Związkowcy niech biorą tyle wypłaty co górnicy!!!

Gość07.12.2016 13:54

Z tego co widzę, to działaczom związkowym bieda nie zagląda w oczy. Może ograniczyć ilość panienek?

Biks07.12.2016 8:50

A co mają pisać ZZ? Oddaliśmy kopalnie. Dostaliśmy całą barborke?! Nie,tak nie napiszą. Teraz niby chcą nam oczy zamydlic,że przywileje mają wrócić. Przecież prezes napisal nawet w gazecie Jastrzebski Wegiel,ze to jest trend krótkoterminowy! Nie sluchajcie tych ku..w. -20% ZUZP

Gość07.12.2016 8:28

Teraz otwarli oczy a przedtem lizali tyłki związkowcom za festyn i darmowy kufel piwa w Brennej

Do "Deuter"06.12.2016 21:21

Dora nazwa. Promieniotwórczy pierwiastek, który zabija.

Pokaż wszystkie opinie (30)