Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
8 grudnia 2016

Policjanci będą fotografować przestępców drogowych

Policjanci będą fotografować przestępców drogowych

Już wkrótce policjanci będą korzystać ze specjalistycznego sprzętu, który umożliwi lepsze wykrywanie przestępstw na drodze. Nowoczesne urządzenie posłuży mundurowym z jastrzębskiej drogówki. 

Każdy, kto złamie prawo będąc uczestnikiem ruchu drogowego musi liczyć się z tym, że zostanie sfotografowany, a jego zachowanie zarejestrowane.

- Urządzenie umożliwia wykonywanie zdjęć z bardzo dużą dokładnością i tym samym do egzekwowania kar za wykroczenia w ruchu drogowym takich jak niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, czy rozmowa przez telefon podczas jazdy. Pod szczególnym nadzorem policjantów znajdą się też kierowcy, którzy łamią przepisy związane z bezpieczeństwem pieszych - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
do-ziomek09.12.2016 21:13

Przeciez widac, ze licznik ma 52s od wykonanego pomiaru.
Wiadomo - rozne rzeczy sie robi, ale wystarczy myslec i bedzie OK. TO dotyczy obydwoch stron.

Grey09.12.2016 7:05

Przestepcow drogowych.. ale głupoty piszecie!! :D

ziomek08.12.2016 23:53

Celuje w siebie i 70 km stoi na godzinę ciekawe ilu pokazał kierowcą ten sam pomiar ?

nikoś08.12.2016 12:39

A ja będę fotografował policjantów, bo mam do tego prawo.

Kierowca08.12.2016 10:58

Jestem, jak najbardziej za. Żadnego przymykania oczu dla kumpli. Ale też ie czepiania się gdy ktoś będzie jechał troszeńkę ponad dopuszczalną szybkość. Nie zawsze udaje się jechać precyzyjnie. A jak się udaje, to skupia się uwagę na szybkości zamiast na ruchu drogowym. W krajach europy zachodniej jeździ się od dawna zgodnie z przepisami i nikomu to już nie przeszkadza. A kiedyś też się buntowali i łamali przepisy. Solidne mandaty nauczyły przestrzegania przepisów. Mam nadzieję, że nas nie trzeba karać. Sami rozumiemy , że ograniczenia szybkości są konieczne ze względu na bezpieczeństwo a nie złośliwość. Zawsze można zgłosić bezzasadne ograniczenie w UM. Choćby e-mail.

Gość08.12.2016 10:26

Selfie? Co z przyjaciółmi prowadzącymi knajpy, którzy do tej pory nie musieli przestrzegać kodeksu drogowego?

handlowiec08.12.2016 8:03

Niech sobie kupią drona nie będą musieli wychodzić z komendy