Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
9 grudnia 2016

Protestowali przeciwko likwidacji kopalń

Protestowali przeciwko likwidacji kopalń

W czwartek na rybnickim rynku około dwustu osób protestowało przeciwko likwidacji kopalni Krupiński, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz kopalni Makoszowy, należącej do Kompanii Węglowej. Na manifestacji pojawili się również górnicy z kopalni „Jas-Mos” oraz „Pniówek”, reprezentujący Związek Zawodowy „Jedność”. 

Protestujący sprzeciwiają się likwidacji kopalń. Uważają, że obecnie rządząca ekipa w Polsce zaprzecza deklaracjom, jakie składała w tym temacie podczas kampanii wyborczej.

- Skończył się czas rozmowy. Trzeba zacząć wprowadzać bardziej radykalne rozwiązania. Może ktoś nas tam, u góry zrozumie – mówił w Rybniku Mirosław Szczepaniak szef  „Solidarności” kopalni „Krupiński”.

Organizator Protestu Ruch Narodowy nie przebiera w słowach oceniając obecną sytuację górnictwa.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości, na naszych oczach, przy bierności społeczeństwa i części górników, niszczy ostatnią gałąź polskiego przemysłu – górnictwo węgla kamiennego. Jeśli dłużej będziemy bierni i nie wyjdziemy na ulicę, to Prawo i Sprawiedliwość zniszczy polskie górnictwo – napisali w odezwie wzywającej do wzięcia udziału w manifestacji.

Podczas pikiety uczestnicy wznosili hasła: „Nie zamykajcie kopalni!” oraz „Nasze kopalnie - wasze kłamstwa”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Górnictwo: Ustawa dla działaczy związkowych? Górnictwo: Ustawa dla działaczy związkowych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość12.12.2016 9:44

Chyba mieli przerwę w proteście, bo pojechali do Warszawy na miesięcznicę.

do marek10.12.2016 0:28

Masz słaby charakter, nie umiesz lub boisz się postawić tyranom i dlatego zawsze będziesz słabiutkim robakiem, deptanym przez takich zagórowskich i innych cwaniaków. Musisz być twardy i charakterny, a nie taki zniewieściały i to jeszcze na pewno w rurkach. Szacun dla twardzieli, którzy pod spółką powiedzieli NIEEEEE dla komunistycznego reżimu.

jontek09.12.2016 22:18

Grubo! Brawo! game-pis-ower

marek09.12.2016 19:09

gość - krupolu z kadry, tyle możesz co sobie popiszesz! O pniówku to ty sobie możesz pomarzyć!!

Gość09.12.2016 16:53

Pniówek zaczyna głębić szyb - przygotowania do udostępnienia następnych pokładów a co za tym idzie przygotowanie pola dla niemca.

biks09.12.2016 14:26

Mozecie strajkować i pół roku potem bez wyplaty na bruk!!! Zastanówcie sie. Kto z innych kopalń za Wami pójdzie? Spotkało sie 100 luda co żerują na kopalni i tyle. Te związkowe k*** już nic nie załatwią

marek09.12.2016 10:37

Wywołali nielegalny strajk, mimo że Szereda w wywiadach podkreślał, że jest legalny, bo mają swoich prawników! Potem grali ofiary, że nie wiedzieli, że jest nielegalny, bo nie są prawnikami...Narobili strat, które my musieliśmy odrabiać i jeszcze podpisali wszystko, co im zarząd podsunął!! Zostaliśmy bez barbórek, 14, węgla, socjalnego a oni nadal mają swoje przetargi na kopalniach, za nasze socjalne jeżdża ze swoimi pociotkami na wczasy, są bezkarni i śmieją nam się w pysk!!! Te 300mln strat podczas strajku mogłoby być na plusie dla spółki, gdyby nie trzeba było odrabiać tych strat!!! Gdzie jest ABW, gdzie CBA???!!! I jeszcze ich te tępoty i pociotki związkowe bronią i na nich płacą!!!

Pokaż wszystkie opinie (17)