Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
9 grudnia 2016

Protestowali przeciwko likwidacji kopalń

Protestowali przeciwko likwidacji kopalń

W czwartek na rybnickim rynku około dwustu osób protestowało przeciwko likwidacji kopalni Krupiński, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz kopalni Makoszowy, należącej do Kompanii Węglowej. Na manifestacji pojawili się również górnicy z kopalni „Jas-Mos” oraz „Pniówek”, reprezentujący Związek Zawodowy „Jedność”. 

Protestujący sprzeciwiają się likwidacji kopalń. Uważają, że obecnie rządząca ekipa w Polsce zaprzecza deklaracjom, jakie składała w tym temacie podczas kampanii wyborczej.

- Skończył się czas rozmowy. Trzeba zacząć wprowadzać bardziej radykalne rozwiązania. Może ktoś nas tam, u góry zrozumie – mówił w Rybniku Mirosław Szczepaniak szef  „Solidarności” kopalni „Krupiński”.

Organizator Protestu Ruch Narodowy nie przebiera w słowach oceniając obecną sytuację górnictwa.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości, na naszych oczach, przy bierności społeczeństwa i części górników, niszczy ostatnią gałąź polskiego przemysłu – górnictwo węgla kamiennego. Jeśli dłużej będziemy bierni i nie wyjdziemy na ulicę, to Prawo i Sprawiedliwość zniszczy polskie górnictwo – napisali w odezwie wzywającej do wzięcia udziału w manifestacji.

Podczas pikiety uczestnicy wznosili hasła: „Nie zamykajcie kopalni!” oraz „Nasze kopalnie - wasze kłamstwa”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość12.12.2016 9:44

Chyba mieli przerwę w proteście, bo pojechali do Warszawy na miesięcznicę.

do marek10.12.2016 0:28

Masz słaby charakter, nie umiesz lub boisz się postawić tyranom i dlatego zawsze będziesz słabiutkim robakiem, deptanym przez takich zagórowskich i innych cwaniaków. Musisz być twardy i charakterny, a nie taki zniewieściały i to jeszcze na pewno w rurkach. Szacun dla twardzieli, którzy pod spółką powiedzieli NIEEEEE dla komunistycznego reżimu.

jontek09.12.2016 22:18

Grubo! Brawo! game-pis-ower

marek09.12.2016 19:09

gość - krupolu z kadry, tyle możesz co sobie popiszesz! O pniówku to ty sobie możesz pomarzyć!!

Gość09.12.2016 16:53

Pniówek zaczyna głębić szyb - przygotowania do udostępnienia następnych pokładów a co za tym idzie przygotowanie pola dla niemca.

biks09.12.2016 14:26

Mozecie strajkować i pół roku potem bez wyplaty na bruk!!! Zastanówcie sie. Kto z innych kopalń za Wami pójdzie? Spotkało sie 100 luda co żerują na kopalni i tyle. Te związkowe k*** już nic nie załatwią

marek09.12.2016 10:37

Wywołali nielegalny strajk, mimo że Szereda w wywiadach podkreślał, że jest legalny, bo mają swoich prawników! Potem grali ofiary, że nie wiedzieli, że jest nielegalny, bo nie są prawnikami...Narobili strat, które my musieliśmy odrabiać i jeszcze podpisali wszystko, co im zarząd podsunął!! Zostaliśmy bez barbórek, 14, węgla, socjalnego a oni nadal mają swoje przetargi na kopalniach, za nasze socjalne jeżdża ze swoimi pociotkami na wczasy, są bezkarni i śmieją nam się w pysk!!! Te 300mln strat podczas strajku mogłoby być na plusie dla spółki, gdyby nie trzeba było odrabiać tych strat!!! Gdzie jest ABW, gdzie CBA???!!! I jeszcze ich te tępoty i pociotki związkowe bronią i na nich płacą!!!

Pokaż wszystkie opinie (17)