Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
12 grudnia 2016

Związkowcy zarzucają posłowi Matusiakowi zaprzeczenie "dobrej zmiany"

Związkowcy zarzucają posłowi Matusiakowi zaprzeczenie "dobrej zmiany" Posłowie G. Matusiak, I.Kloc podczas uroczystości rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związki Zawodowe kopalni „Krupiński”, która została przeznaczona do likwidacji, zarzucają posłowi Grzegorzowi Matusiakowi (PiS) działania wbrew ich interesom. W tej sprawie napisali list otwarty do posła. 

- Organizacje związkowe KWK "Krupiński" z oburzeniem przyjęły Pana poparcie dla działań Zarządu JSW SA zmierzającego do zamknięcia kopalni "Krupiński". Jako Poseł RP reprezentujący PiS wypełniający, zatem wolę i zobowiązania przedwyborcze obecnych władz RP głoszone przez Panią Premier w sprawie funkcjonowania górnictwa, która jasno i precyzyjnie przekazywała opinii publicznej stanowisko, że nie dopuści do zamknięcia żadnej kopalni, której złoża nie są zczerpane. W świetle tych faktów nasze zdziwienie wywołała Pańska postawa w sprawie dalszego funkcjonowania kopalni. Okazał się Pan gorącym zwolennikiem jej zamknięcia. Tym samym należy stwierdzić, że, potraktował Pan swoją misję poselstwa, jako odskocznię do kariery politycznej tym samym stając się zaprzeczeniem tzw. "dobrej zmiany". Głoszony przez Pana pogląd na portalu WNP w przeddzień zakończenia pracy zespołu, iż przedstawiciele strony społecznej KWK "Krupiński" nie mają poparcia tamtej załogi jest pustym sloganem obliczonym na usprawiedliwienie pańskiej postawy wobec górników! Zapraszamy jednak Pan Posła do kopalni "Krupiński”, aby mógł Pan przekazać załodze, co dla niej zrobił w obronie miejsc pracy, i wtedy będzie można napisać, że odbył Pan konsultacje z załogą - napisali m.in. w liście działacze związkowi.

Związkowcy z „Krupińskiego” zadeklarowali, że zrobią wszystko, aby poseł w przyszłości nie uzyskał poparcia w następnych wyborach parlamentarnych. Zwrócą się również do jastrzębskich górników, aby również zajęli takie stanowisko.

Pod listem podpisali się przewodniczący trzech reprezentatywnych organizacji związkowych funkcjonujących w KWK "Krupiński": Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" KWK "Krupiński" Mieczysław Kościuk, ZZ "Kadra" JSW SA KWK "Krupiński" Andrzej Józefczyk oraz Zakładowej Organizacji ZZ "Kadra-Solidarność 80" JSW SA KWK "Krupiński" Mirosław Szczepaniak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Będą kontrole składowisk odpadów w mieście? Będą kontrole składowisk odpadów w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Zbych 13.12.2016 21:25

Rozliczymy go w wyborach , popamieta!

Weteran13.12.2016 20:12

Dobrze pamietam jaki byl z NIEGO gornik .Nic dziwnego ze lekcewazy prawdziwych gornikow.

jastrzębianin 74 r13.12.2016 20:07

Za bardzo się "chłop" wysforował do przodu - to ma za swoje. Przed Skworca i Szkudło - kto to widział! A że są jeszcze uczynki miłosierdzia to się nie liczy.

Mario zofija 13.12.2016 14:09

On mieszka na zofiówce to niech związkowcy go odwiedzom i po sprawie

jastrzębianin 74 r13.12.2016 12:39

Posełku Matusiak! Wyjdź z cienia katechetki Klocowej. Czy tak trudno mieć swoje zdanie w kwestii górniczej, z którą się również utożsamiasz. Twoja dotychczasowa postawa w sprawie jastrzębskiego górnictwa nie upoważnia cię do noszenia munduru górniczego. Mundur do czegoś zobowiązuje!!!

Mieszkaniec13.12.2016 12:12

Ile można zaklinać rzeczywistość, że polskie górnictwo może dalej funkcjonować bez potrzebnych reform?
Zmiana ekipy rządzącej nie spowoduje zniknięcia problemu, ale duża część wyborców słyszała podczas kampanii to co chciała usłyszeć, a teraz zdziwieni. Ciekawe jest to, ze od lat nikt nie naciska na lokalne władze, że nie ma innych zakładów, fabryk w naszym mieście, w których bez problemu można znaleźć pracę.
Kilka innych dużych zakładów pracy w okolicy rozwiązuje problemy górnictwa w naszym mieście.
Ale wszyscy na siłę próbują reanimować trupa. Cieszę się, że problem górnictwa trafił na PiS, może teraz górnicy zrozumieją, że oni też nie mają złotego środka, a tylko pomogli im się dopchać do koryta.

jarek 13.12.2016 9:29

Co Matusiak zrobil, aby ratować Krupińskiego - wielkie G...O

Pokaż wszystkie opinie (40)