Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
12 grudnia 2016

Miasto pozyskało ponad 18 mln zł. Powstaną m.in. ścieżki rowerowe

Miasto pozyskało ponad 18 mln zł. Powstaną m.in. ścieżki rowerowe
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Znane są wyniki konkursów, w których miasto zdobyło dofinansowanie na kwotę ponad 18 mln zł na projekty, które będą realizowane na terenie Jastrzębia. O szczegółach na ten temat poinformowała prezydent Anna Hetman na poniedziałkowej konferencji prasowej. 

Rewitalizacja Parku Zdrojowego otrzymała dofinansowanie w kwocie prawie 9 mln zł. Utworzenie w starej łaźni byłej kopalni „Moszczenica” tak zwanego postindustrialnego dziedzictwa pogranicza uzyskało ponad 8 mln zł. Budowa ścieżek rowerowych na starych nasypach kolejowych, biegnących w kierunku Zebrzydowic i Karwiny - 610 tys. zł (I etap). Oznakowanie rowerów należących do mieszkańców Jastrzębia - ponad 200 tys. zł.

Nie udało się zdobyć dofinansowania na rewitalizację Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego pomimo tego, że otrzymał on akceptację instytucji oceniającej, środki nie zostały przyznane z powodu dużej liczby projektów ubiegających się o dofinansowanie.

- Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego będzie realizowany ze środków własnych Urzędu Miasta. Rozpatrujemy też możliwość ubiegania się o dofinansowanie z innych źródeł. Do końca tego roku zostanie podjęta decyzja o tym, czy i w jakim zakresie zostanie zrekonstruowany projekt modernizacji OWN - powiedziała prezydent Anna Hetman. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
ANULKA25.01.2017 18:49

Szkoda,że znowu nie ma dofinansowania na zrekonstruowanie OWN-u. Co mnie wcale nie dziwi,ponieważ w Jastrzębiu nic się nie robi by człowiek miał gdzie wyskoczyć na chwilkę i odpocząć od miejskiego zgiełku.A matki z dziećmi w wózkach lepiej ,żeby spacerowały po miejskich chodnikach i między blokami niż odpocząć w śród zieleni.Także ludzie starsi nigdzie nie wyjeżdżający zmuszeni są do siedzenia na przyblokowych ławkach miast cieszyć się urokiem zieleni na OWN-ie.Szkoda, że w tym mieście dba się tylko o ilość sklepów,by gospodyni domowa miała co rzucić do gara by brzusio był syty.

Iga15.12.2016 6:22

Cieszę się z tej dotacji, bo często jeżdżę rowerem i każdemu polecam. Pani Prezydent już jako dyrektor szkoły potrafiła pozyskiwać środki zewnętrzna. Szkoda że większość w radzie umie tylko krytykować i psuć dobre pomysły wykorzystując przewagę liczebną.

Jorguś13.12.2016 18:28

Brawo Pani Prezydent, powoli zaczynają pojawiać się efekty żmudnej pracy!!!!! Po ciężkiej papierkowej i legislacyjnej pracy, przychodzi powoli czas na realizację tego. Gratuluję, tym bardziej, że wiem, jak ciężko teraz zdobyć dofinansowania z funduszy zewnętrznych!!!! A sceptykom przypomnę, że dwa lata temu Pani prezydent zaczynała z 56mln długiem pozostawionym przez poprzednika, p Janeckiego, zupełnie bez zabezpieczenia!!!!! Tak się gospodaruje. Żeby jeszcze ci z pisu nie przeszkadzali i nie działali na szkodę miasta, to i komunikacja darmowa by była od roku już....!!! Jeszcze raz gratuluję :-)

max13.12.2016 16:43

do 62-latek...wiadukt czteropasmowy nie jest w miejscu tego starego wyburzonego. w miejscu tego nowego cały czas był wiadukt tyle że dwupasmowy który poszerzyli gdy budowali nowa aleje...najpierw była Średnicowa pózniej al. Pokoju az do teraz al. Piłsudzkiego. A ten stary to był dojazd do tych kilku domów po drugiej stronie jaru kolejowego a pod koniec jego żywotności został całkowicie wyłączony z ruchu ze względów bezpieczeństwa.Jadac od dołu od Turystycznej to stary był na górce na zakrecie w lewo obok obecnej szkoły...wychowałem sie obok niego mieszkajac w 409 bloku od 1972roku.

do polgks13.12.2016 14:42

Ścieżki rowerowy będą na części torów. Pociągi miałyby jeździć innymi

polgks13.12.2016 14:38

To jak z tymi rowerami ? Niedawno miasto otrzymało kasę na projekt odtworzenia kolei, a teraz ścieżki tam mają być????

62-latek13.12.2016 10:54

Świetne zdjęcia z budowy tego historycznego mostu. Pamiętam go, to był zabytek, mimo to w połowie lat 70-tych wysadzili go w powietrze i w jego miejscu jest teraz wiadukt czteropasmowy na Piłsudskiego. Mogli go zostawić jako zabytek , a obok wybudować wiadukt do uzytku komunikacyjnego.

Pokaż wszystkie opinie (23)