Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 grudnia 2016

W 2017 roku ruszy modernizacja OWN

W 2017 roku ruszy modernizacja OWN
wizualizacja UM

W przyszłym roku zacznie się modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Mimo tego, że nie udało się zdobyć dofinansowania na ten cel, to prace związane z rewitalizacją tego terenu zostaną rozpoczęte wiosną 2017 roku. Jest jeszcze rozważane zdobycie środków zewnętrznych na ten cel z funduszy zajmujących się ochroną przyrody. 

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego ubiegał się o dofinansowanie na modernizację wraz z czeskimi miastami Karwina i Hawirzów. Jednak mimo otrzymania akceptacji instytucji oceniającej, środki nie zostały przyznane z powodu dużej liczby projektów aplikujących o wsparcie. Nie oznacza to jednak, że nic nie zostanie zrobione na tym terenie.

Do końca 2016 roku ma zapaść decyzja, czy Jastrzębie będzie ubiegać się o dofinansowanie na modernizację OWN. Jeśli jednak miasto zdecyduje się wykonać to zadanie ze środków własnych, wówczas konieczne będzie rekonstrukcja projektu, tak, aby zmniejszyć zakres zadania.

- Na pewno w OWN będą odnawiane stawy, pojawi się tam punkt gastronomiczny, a także przygotowane zostaną ścieżki spacerowe. Co dokładnie będzie znajdować się w tym miejscu będzie jeszcze przedmiotem analiz - mówiła prezydent Anna Hetman.

W budżecie na modernizację OWN już wcześniej zarezerwowano 6 mln zł, jako wkład własny na inwestycję. Jest więc możliwe rozpoczęcie tego zadania w oparciu o środki własne.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Groził, że zabije ojca i brata Groził, że zabije ojca i brata

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
korek14.12.2016 13:00

Jastrzebie to dno

finansista14.12.2016 9:09

Ile terenu nalezy do miasta? Nawet nie 10%. Więc słaba oszczędność.

Gość14.12.2016 9:01

Część terenu należy do miasta, więc mniej by to raczej kosztowało, a jakby zmienić plan zagospodarowania to jeszcze mniej. KOLEJNY Market z wielkim parkingiem w centrum miasta nie ma sensu.

finansista14.12.2016 8:45

Odkupić strefę centrum? To miasto by zabuliło chyba 30 mln zł. Kolejne 15 mln zł wyszło by pewnie na remont tego terenu, zrobienie ścieżek itp. Czyli 45 mln zł w plecy i ciągle kasa na utrzymanie tego? Powiedz na ludzki rozum czy to się opłaca?

Gość14.12.2016 8:41

strefę centrum odKupić i zrobić park, marketów mamy już ZA DUŻO, A MIAŁ TAM POWSTAĆ WG INWESTORA HIPERMARKET I GALERIA KOLEJNA.

Gość13.12.2016 19:12

jest ogrzewalnia dla bezdomnych obok strefy centrum na północnej, i ma być komisariat również na północnej

kama13.12.2016 19:11

A może zrobić porządnie Mazowiecką. Są takie dziury że nie można przejechać

Pokaż wszystkie opinie (23)