Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
13 grudnia 2016

Ks. Wojciech Grzesiak odwołany z funkcji kapelana WSS 2

Ks. Wojciech Grzesiak odwołany z funkcji kapelana WSS 2
fot. ze zbiorów ks. Wojciecha Grzesiaka

Ksiądz Wojciech Grzesiak, organizator i szef Śląskiej Misji Medycznej do Paragwaju, nie jest już kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Po powrocie z Paragwaju w dniu 12 grudnia  otrzymał od biskupa decyzję o odwołaniu. 

Dekret o pozbawieniu ks. Wojciecha Grzesiaka funkcji szpitalnego kapelania podpisał abp. Wiktor Skworc. W piśmie nie znalazło się uzasadnienie tej decyzji. Ksiądz nie otrzymał także skierowania do żadnej parafii na terenie działalności archidiecezji katowickiej. Dla pracowników szpitala było to dużym zaskoczeniem. Według nieoficjalnych informacji zamierzają podpisać petycję z prośbą o przywrócenie księdza na zajmowaną funkcję.

Ksiądz Wojciech Grzesiak zapewnia, że odwołanie go z funkcji kapelana nie odbyło się na jego prośbę i również został tym zaskoczony.

- A tu czas świąt. Czas pracy, czas rozliczania projektu MSZ, czas przygotowania do operacji Blanki. Miał to być czas przygotowywania kaplicy do świąt, ale są ludzie, którzy mają to brzydko mówiąc gdzieś i jeszcze rozsiewają nieprawdziwe informacje, że to "na moją prośbę". Całe to zamieszanie jest wyłącznie działaniem Kurii i postronnych osób. A teraz dla spokoju mówią "na własną prośbę". Każdy człowiek musi mięć prawo do obrony, dlatego wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec powielaniu na ambonie kaplicy takich kłamstw. Teraz mój status jest następujący: jestem księdzem katolickim, zamieszkam u rodziców. Odprawiać będę w Jankowicach i pomagać w innych miejscach. W szpitalu będę, jako sanitariusz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii i jako koordynator misji medycznej do Paragwaju. Są rzeczy trudne, ale możliwe. Za te ponad osiem lat pracy kapelańskiej - Bogu niech będą dzięki! - skomentował sytuację ks. Wojciech Grzesiak.

- Ks. Wojciech Grzesiak udaje się na roczny urlop zdrowotny. Dlatego zapraszamy w przyszłą niedzielę, 18 grudnia, o 12.30 na mszę św. pożegnalną w czasie, której chcemy mu podziękować za 8-letnią posługę w szpitalu i w naszej parafii. W szpitalu msza św. pożegnalna będzie o 10.00 - napisano na stronie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (60)
gość 209.01.2017 13:10

To kpina, szkoda słów. Każdy wie , być księdzem w dzisiejszych czasach to jeden z najbardziej opłacalnych zawodów, gdzie łatwo robi się kasę i to wcale nie małą. Ksiądz to zawód nie powołanie . Ks. Wojciech... i tak też to traktował. Żył jak w bajce.... i jak w bajce szybko się skończyło

Bezprawie28.12.2016 11:54

To mało powiedziane. Jakiś Urząd nad tym panuje??? Pani Dyrektor Kuczera ma jakieś szczególne kryteria oceny zatrudnianych osób? Wykształcenie? Staż? Czy raczej umiejętności PR? Jak na sanitariusza to wątpię by się przydały. Ktoś już w UM z kimś poruszał temat? Bo chyba czas na to!

Jo!19.12.2016 17:53

Czyzby szpital w Jastrzebiu byl prywatnym ranczem p. Dyrektor? Zatrudnia kogo chce i gdzie chce! Nie pozwoli kaplanowi zginac z zglodu! Czyzby kolejna fanka kapelonka?

Gość19.12.2016 16:12

do Jo!!! W zupełności się z Tobą zgadzam. Ciekawe czy znalazło by się miejsce dla wykwalifikowanego w pełni sanitariusza w jastrzębskim szpitalu. Szanowna P. Dyrektor co to za posunięcie??? Najpierw OIOM, bo tak się ks. Grzesiak promuje, teraz neurochirurgia... Chyba pielęgniarki będzie tam pocieszał.... A może niech p. Dyrektor ustąpi miejsca ks. Grzesiakowi... Tak to jest, jak się z jednej łyżki je, to potem trudno wyjść z twarzą w takich sytuacjach. Ciekawe co na to Wyższy Urząd??? Ksiądz zatrudniony jako świecki na oddziale... Lepiej by pomógł sprzątaczkom, bo mają tam niezły nawał pracy...

ulas19.12.2016 11:09

gwiazdorzył za bardzo,zero pokory i tak długo był na tym stanowisku

Jo!18.12.2016 21:25

Ks. Wojciech bedzie pracowal na oddziale neurochirurgii w Jastrzebiu? To kpina! Facet co jakis czas przebywal na chorobowym a teraz bedzie pracowal na tak ciezkim oddziale? Proponuje by podarowal sobie kaplanstwo i zaczal promowac siebie w swiecie swieckich! Tylko wtedy pacjenci nie beda dawac kasy w lape za niby odprawiona msze albo na wyjazdy. Narcyz i egoista z tego czlowieka! Moi znajomi lezeli na oddzialach jastrzebskiego szpitala. Zdarzaly sie dni ze owego kapelana nie bylo z komunia w Ich sali! Czemu mijal sale chorych? Bo byly malooplacalne? No coz...!!! Skoro chcesz byc na misjach to tam jedz na stale! Twoje lekarstwa mozna przeslac paczka...bys nie przerywal kuracji! Ale ow kaplan nie pojedzie na misje na stale bo jest za wygodny i nie ma odwagi!

S118.12.2016 16:06

A wy myślicie że ks. Wojtek taki fajny i pomagający ludziom. Jemu też tylko chodzi o pieniądze nic więcej. A teraz okazuje się że chce być sławny.

Pokaż wszystkie opinie (60)