Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
14 grudnia 2016

Śmiertelne potrącenie na al. Jana Pawła II

Śmiertelne potrącenie na al. Jana Pawła II
fot. jastrzebskiedrogi / facebook.com

W środę, 14 grudnia na al. Jana Pawła II w okolicach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju doszło do potrącenia pieszej. Na miejsce natychmiast przybyła policja oraz służby ratunkowe. Kobieta jednak zmarła.

Około godziny 7:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację o potrąceniu pieszej na al. Jana Pawła II. 52-letnia kobieta weszła na pasy od strony Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Chwile potem potrącił ją samochód marki Opel, którym kierował 43-letni mężczyzna. Po przybyciu na miejsce mundurowych oraz ratownictwa medycznego przystąpiono do reanimacji poszkodowanej. Obecnie znajduje się ona na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Stróże prawa wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Rzecznik prasowy WSS nr 2 Alicja Brocka poinformowała, że kobieta, która została potrącona przez samochód zmarła. 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Jastrzebianin16.12.2016 7:04

No to Robercik do pracy nie zdarzył

do Do świadomy kieerowca15.12.2016 14:03

Od 1 stycznia pieszy będzie miał pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Szkoda że tak późno to wchodzi w życie.
w art. 26:
a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
?1. Z zastrzeżeniem ust. 1a, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych lub oczekuje na możliwość wejścia na nie.?,
b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:
?1a. Kierujący tramwajem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych.?.

Art. 2.
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r

mieszkaniec SJZ15.12.2016 12:39

W tym miejscu postawiłbym znak " CZARNY PUNKT " powiadamiający o CZĘSTYCH WYPADKACH z PIESZYMI żeby kierowca jadąc całą aleją miał przede wszystkim baczność na pieszych.JAK PIESZY NIE MYŚLI , TO KIEROWCA BĘDZIE MYŚLAŁ ZA DWOJE I BĘDZIE PRZEWIDYWAŁ MYŚLENIE PIESZEGO.

Do sjz15.12.2016 12:27

Kilka tygodni wcześniej na pasach potrącona została kobieta wracając że szpitala, mieszkanka Wodzisławia. Potracona została przez Sjz, co Pan na to?

mycha15.12.2016 8:34

samochód SWD ?

Do świadomy kierowca15.12.2016 5:37

Widać jak znasz przepisy, od kiedy piesz ma bezwzględne pierwszeństwo?
Zibaczymy co powiesz gdy jakiś pieszy ze smartfonem w ręku wtargnie Ci wprost pod koła Twojego samochodu. Jestem ciekaw czy wtedy będziesz mówił, że to Twoja wina...

rajdowiec15.12.2016 2:17

Przykre!!! Noga z gazu panowie i panie!!!

Pokaż wszystkie opinie (41)