Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
15 grudnia 2016

Są najbezpieczniej pracującymi górnikami w Polsce

Są najbezpieczniej pracującymi górnikami w Polsce
fot. Tomasz Siemieniec / JSW

Oddział G4b z Ruchu Borynia, który liczy 138 pracowników, został uznany za jeden z najbezpieczniej pracujących oddziałów w polskim górnictwie.

Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, rozstrzygnięto siódmą edycję ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny Oddział Wydobywczy”, który jest organizowany przez Fundację Bezpieczne Górnictwo im. prof. W. Cybulskiego, działającą przy Wyższym Urzędzie Górniczym.

Jury konkursu wyłaniając 12 najbezpieczniej pracujących oddziałów brało pod uwagę liczbę wypadków, warunki, w jakich pracują oraz wyniki przeprowadzanych kontroli. Oddziały, którym przyznano wyróżnienie, kończą kolejny rok bez śmiertelnych lub ciężkich wypadków przy pracy, a liczba lekkich urazów jest malejąca. Ponadto przeprowadzone w tych zakładach kontrole nie wykazały większych nieprawidłowości.

-  Załoga jest na bieżąco zapoznawana z instrukcjami i technologiami dotyczącymi bezpiecznego prowadzenia prac. Codziennie są przeprowadzane szkolenia stanowiskowe. Jak widać, szkolenia, odpowiedzialność i fachowość ludzi przynoszą efekty - mówi Marek Ciuraj, nadsztygar górniczy, kierownik oddziału G4b.

Podczas eksploatacji ściany F-33 pokł. 403/1łg+łd w okresie objętym konkursem miały miejsce dwa wypadki lekkie. Jeden w chodniku, a drugi w ścianie. Natomiast od czasu eksploatacji ściany B-32 pokł.407/1-2 nie zanotowano wypadku pracownika oddziału G4b.

- Jeśli prowadzi się roboty zgodnie ze sztuką górniczą i przepisami bhp, to, jak widać, da się uniknąć wypadków. Co ważne, do prac w najniebezpieczniejszych warunkach są kierowani doświadczeni pracownicy - dodaje przodowy Dariusz Fuszara.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
lol06.01.2017 19:55

Z tym Smutnym i Nadsztygarem pomocniczym to żeście pojechali co do pierwszego to nie można się przyczepić ale ten drugi to takiego buraka jeszcze nie wiedziałem wszystko wie najlepiej nic se nie da powiedzieć a we łbie pusto

sharfista30.12.2016 21:39

śyśyś i przodowy fuszara hehehehe dwa największe debile na boryni pierwszy przy rozmowie cie tak spluje że musisz mieć parasol a drugi to tylko z lizania czterech liter słynie i dostawania po ryju

Alojzy wichura30.12.2016 17:40

Tam strzałowi na oślep strzelaja ludzi nie wycofuja

Boryniok30.12.2016 16:33

A co Fuszara moze wiedziec o bezpiecznej pracy jako przodowy czujniki w lutni leza tyle w temacie tylko nie bić nie tykać bo znowu sie pożali małemu tobiemu

Gość19.12.2016 3:33

Są lepsi kierownicy Okreglicki Zych. znają robote od podstaw ale nie mają pleców

Gość19.12.2016 3:28

bo żeście ludzi zastraszyli

Gość19.12.2016 3:20

chyba z TDI

Pokaż wszystkie opinie (48)