Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
16 grudnia 2016

Śliskie drogi sprzyjają wypadkom

Śliskie drogi sprzyjają wypadkom
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność na drogach. W ostatnim czasie doszło do wielu kolizji i jednego wypadku śmiertelnego w naszym mieście. Dlatego mundurowi proszą o rozwagę. 

Nie wszyscy pamiętają, że spadająca temperatura poniżej zera, padający śnieg znacznie pogarszają warunki na drogach. Należy jechać wolniej i ostrożniej.

-  Jeżeli jest taka możliwość, pierwsze kilometry w tak trudnych warunkach postarajmy się pokonać pod okiem doświadczonego kierowcy, który będzie służył nam radą. Uważajmy zwłaszcza na zjazdach z dróg szybkiego ruchu, mostach i wiaduktach - tam ryzyko poślizgu znacznie wzrasta. W takich sytuacjach pomóc nam może opanowanie i ostrożność za kierownicą oraz unikanie gwałtownych reakcji. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze stają się zdradliwe i niebezpieczne, nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i pieszych, którzy również powinni szczególnie zadbać o swoje – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci apelują również o noszenie odblasków, które znacznie podnoszą bezpieczeństwo pieszych. I chociaż nie ma ich obowiązku noszenia na terenie miasta, to jednak mogą przyczynić się nawet do uratowania życia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: Cracovia nie do pokonania Hokej: Cracovia nie do pokonania

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!