Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
16 grudnia 2016

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju Zobacz więcej zdjęć
kb

W czwartek w Domu Zdrojowym jastrzębscy harcerze z hufca im. Józefa Kreta przekazali władzom miasta oraz mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Podczas uroczystości nie zabrakło czasu na harcerskie śpiewanie oraz zadania zręcznościowe. Podczas spotkania panowała świąteczna atmosfera. 

Jak co roku jastrzębscy harcerze podzieli się Betlejemskim Światłem Pokoju. Otrzymali je od swoich słowackich kolegów w Tatrach, do których wyprawiła się grupa jastrzębian. Tegoroczne przekazanie Światła odbywa się pod hasłem: Odważnie Twórzmy Pokój.

Na spotkanie, na które przybyli przedstawiciele różnych instytucji miejskich nie zabrakło dyrektorów szkół, mieszkańców, każdego, kto chciał Betlejemskie Światło Pokoju zabrać ze sobą do domu. Podzielono się opłatkiem i wspólnie zaśpiewano kolędę. Harcerze zaproponowali również zadanie zręcznościowe.  Każdy mógł też zamieścić na specjalnie przygotowanej choince swoje życzenia świąteczne.

Najważniejszym momentem spotkania było przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju władzom miasta. W imieniu mieszkańców kaganek z płomieniem odebrała prezydent Anna Hetman oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza.

- Nie czekaj na pokój, lecz wnoś go ze sobą wszędzie, gdzie przebywasz: do twojej rodziny, małżeństwa, miejsca pracy, Kościoła, drużyny, hufca i chorągwi. Po prostu kochaj ludzi – nawet, jeśli mają trudny charakter i - o ile to tylko możliwe - staraj się żyć w pokoju ze wszystkimi ludźmi. Troszcz się o pokój wewnątrz Twojego serca. Jeśli pokłóciłeś się z kimś, gniewasz się na kogoś, nie podajesz mu ręki lub omijasz na ulicy - przyznaj się, że nie jest ci z tym dobrze, masz wyrzuty sumienia, cierpisz. Zdobądź się na odwagę i poświęcenie: pójdź do tej osoby, przeproś, proś o wybaczenie, pojednaj się. Nie bądź powodem kłótni, zwad, nieporozumień. Bądź rzecznikiem pojednania i dobrze pojętej tolerancji, bo tam gdzie pokój, zgoda i miłoś, tam mieszka Bóg! – To świąteczne przesłanie jastrzębskich harcerzy, które skierowali do jastrzębian na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Betlejemskie Światło Pokoju można odebrać w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Wielkopolska), Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Harcerze idą na Mont Blanc. Otwarto "zrzutkę" Harcerze idą na Mont Blanc. Otwarto "zrzutkę"

Światełko Pokoju przywędrowało do Jastrzębia Światełko Pokoju przywędrowało do Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!