Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 grudnia 2016

Co dalej z MZK? Nikt nie chce być szefem Zarządu

Co dalej z MZK? Nikt nie chce być szefem Zarządu

Firma Warbus rozważa wycofanie się ze świadczenia usług komunikacyjnych na terenie Jastrzębia. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej nie jest w najlepszej kondycji. W poniedziałek podczas posiedzenia Delegatów Zgromadzenia MZK nie było chętnych na to, aby pełnić funkcję przewodniczącego Zarządu MZK.

W poniedziałek, 19 grudnia, podczas posiedzenia Delegatów Zgromadzenia MZK przyjęto rezygnację Daniela Wawrzyczka z funkcji przewodniczącego Zarządu Związku. Nie wybrano jednak nowego przewodniczącego, ponieważ zabrakło chętnych. Wprawdzie wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel zaproponował, aby to zastępca prezydenta miasta Jastrzębie Janusz Buda, objął to stanowisko, jednak ten odmówił. 

- W sytuacji, kiedy dwie osoby, czyli Marcin Połomski, wiceburmistrz Rydułtów i Zbigniew Podleśny, wiceburmistrz Radlina zapowiedzieli rezygnację z członkostwa w Zarządzie MZK, nie wyrażam swojej zgody na kandydowanie. Dopiero, kiedy Zarząd będzie działał w pełnym składzie można powrócić do tego, kto ma być jego przewodniczącym - mówił podczas posiedzenia Janusz Buda.

Posiedzenie Delegatów Zgromadzenia MZK zostało przerwane i będzie kontynuowane w styczniu. Pewnym podsumowaniem tego zebrania może być głos, jaki padł z sali, kiedy odraczano obrady: „To, po co się dzisiaj zebraliśmy?”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Mieszkaniec24.12.2016 15:21

Gosc jak zwykle aktywny Warbus nie zrezygnuje bo hdzie indziej bedzie funkcjonowal nie placac za nic Najlepiej klamac ze nie dostaje pieniedzy i zwodzic wszystkich w kolo ze zaraz zaplaci

Gość22.12.2016 20:11

Informacja że Warbus wycofuję się z jastrzębia jest nie prawdą

AleDomAleDom21.12.2016 21:20

@plugawy anonim: Wiesz, że porównywanie Jastrzębia do Katowic jest "trochę" nietrafione? Ile wozokilometrów rocznie wykonują oba PKMy? To tak jakbyś porównywał małego rolnika z pięcioma kurami do wielkiej fermy drobiu - "Czemu ten rolnik kupuje tak mało paszy a ta ferma tak dużo? Pewnie głodzi te kury". Poza tym autobusy elektryczne nie mają u nas sensu, skoro bardzo dużą część prądu produkujemy z węgla, ekologia i ekonomia według mnie też nie idzie w parze ze zużytymi (po kilku latach) akumulatorami. No i zasięg póki co nie jest mocną stroną takich autobusów... Pominę już skąd UE bierze pieniądze. Skoro tak dobrze używasz wujka Google mógłbyś też poszukać jakie są gminy członkowskie MZK ;-)

Gość21.12.2016 21:02

Ile może kosztować odstępne za 8 lat około 30 - 35 milionów dla Warbusa ? i kto to zapłaci pewnie miasto Jastrzębie, zamiast dokapitalizować PKM, a później MZK dźwignie cenę żeby PKM coś zarabiało

Ala 20.12.2016 22:30

Pan Buda ma takie zasługi w nic nierobieniu, że zapewne musi zostać szefem MZK a Jarosz na zastępcę - hahhahhahahhahahhahahahhha

plugawy anonim20.12.2016 22:26

Radlin , Rydułtowy , Żory , Pszczyna, a może jeszcze Sosnowiec jakie miasto jest jeszcze podpięte po tą kroplówkę z Jastrzębia...Liczba radnych. Nowy Jork ma ich 51 radnych na 8,406 miliona mieszkańców , Los Angeles ma 15 radnych na 3,884 miliona mieszkańców , Berlin ma 100 radnych na 3,4 miliona mieszkańców, Paryż ma 172 radnych na 2,244 miliona mieszkańców ... Jastrzębie liczy 23 radnych na +- 80.000 tys. mieszkańców.

plugawy anonim20.12.2016 21:58

Ludzie ogarnijcie się .. w porównaniu z resztą kraju to my żyjemy w latach 70'

Pokaż wszystkie opinie (28)