Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
20 grudnia 2016

Tablica wskaże, ile punktów karnych grozi kierowcom

Tablica wskaże, ile punktów karnych grozi kierowcom
fot. UM Jastrzębie

Na ulicach, na których zdarzało się wiele wypadków, czyli Świerczewskiego w Bziu i Libowiec w Ruptawie zostaną ustawione tablice do pomiaru prędkości. Kierowcy zobaczą z jaką prędkością jadą i być może wpłynie to na większą ostrożność z ich strony. 

- Radar wykonuje pomiar prędkości, która pokazuje się na tablicy. Jeśli kierowca nie przekracza dozwolonej prędkości wyświetla się komunikat: „dziękuję”, natomiast, jeśli jedzie za szybko pojawia się komunikat: „zwolnij” wraz z informacją o wysokości mandatu i punktów karnych, jakie grożą w razie zatrzymania przez policję. Kiedy na drodze nie ma żadnego pojazdu, tablica wskazuje temperaturę powietrza – informuje jastrzębski magistrat.

Komunikaty można zmieniać. Tablice mają poprawić bezpieczeństwo na i są odpowiedzią na wnioski, które wpływały od samych mieszkańców. Wgrany program pozwala na ściąganie statystyk, które służą Straży Miejskiej.

Koszt zakupu dwóch tablic wyniósł 38 000 złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Helmi21.12.2016 22:43

Do bani z tą tablicą na Bziu. Więcej wypadków było z drugiej strony drogi bo tam jest łuk i szybko jeżdżą a tu zaraz pasy które prowadzą do rowu. Porażka, pewnie pomysł jakiegoś ,,inżyniera'' albo nieudoła. Światła by się przydały lub pewnie tańsze progi zwalniające

Obiektyw21.12.2016 22:33

38k za dwie tablice?!?!?!
Musza byc platynowe.

pierr21.12.2016 5:31

Lepiej rozkopać drogę na pół roku jak mazowiecką i problem z nadmierną prędkością zniknie.

ja20.12.2016 17:44

zlikwidować przejścia dla pieszych i będziemy chodzić podziemiami. Zamiast tablic kładkę nad drogą zbudujcie koło supersamu.

Kaziu20.12.2016 14:58

Wczoraj jechałem al. JP ll. miałem 65 na liczniku bo zmylił mnie inny kierowca, który mnie z dużą prędkością wyprzedzał. To ile on jechał? Chyba z 80. Tam są potrzebne takie radary.

Kierowca20.12.2016 14:02

Bardzo dobry pomysł. Byle ta tablica działa zawsze prawidłowo.

Gość20.12.2016 12:59

Będzie to samo co z niby radarami po czasie się zepsują albo głupoty pokazują a małolaty wala rekordy żeby się pochwalić.

Pokaż wszystkie opinie (11)