Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
20 grudnia 2016

Górnicy z "Krupińskiego" przechodzą do innych kopalń

Górnicy z "Krupińskiego" przechodzą do innych kopalń Kopalnia "Budryk", do której są przenoszeni górnicy z "Krupińskiego"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pierwszych 40 osób z kopalni Krupiński zostaje przeniesionych do kopalni Budryk i Pniówek. To pracownicy inżynieryjno-techniczni oraz grupa elektryków. Przejścia mają się odbywać na podstawie aneksu do umowy o pracę, a wynagrodzenie ma być na „porównywalnym poziomie”.

Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, po przejściu do innej kopalni JSW pracownicy Krupińskiego zachowają wynagrodzenie na porównywalnym poziomie, będą mogli bez żadnych przeszkód korzystać z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz być członkami Kas Zapomogowo-Pożyczkowych. Jednym z podstawowych kryteriów decydującym o nowym miejscu pracy będzie zachowanie obecnego składu brygad, a także w miarę możliwości miejsce zamieszkania oraz zadeklarowana przez pracownika chęć podjęcia pracy w wybranej kopalni. Co ważne, nikt  nie dostanie nowej umowy o pracę, a jedynie aneks zmieniający miejsce pracy, który zostanie zawarty w drodze porozumienia stron.

- W nowej dla nas wszystkich sytuacji rozumiem powstałe obawy i wątpliwości o Państwa przyszłość w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Pragnę zapewnić z całą odpowiedzialnością, że każdy pracownik kopalni „Krupiński” znajdzie nowe miejsce pracy w strukturach Spółki. Osobiście dołożę wszelkich starań, abyście zostali Państwo przyjęci przez swoich kolegów z należnym Wam szacunkiem. Pracujemy w różnych zakładach, ale wszyscy jesteśmy przecież Pracownikami jednej firmy - Jastrzębskiej Spółki Węglowej, przed którą stoi wiele nowych wyzwań na przyszłość. Wszyscy Państwo jesteście potrzebni, aby Jastrzębska Spółka Węglowa była silną organizacją, która z powodzeniem poradzi sobie w każdych warunkach - napisał w liście do pracowników Krupińskiego prezes JSW Tomasz Gawlik. List w ciągu najbliższych dni trafi do blisko 2 200 pracowników kopalni.

W Spółce przekonuję, że w „Krupińskim” nadal trwa wydobycie i nie jest możliwe, żeby wszystkich pracowników tej kopalni przenieść na inne w tym samym momencie. Praca tego zakładu będzie stopniowo wygaszana, a przejścia górników dostosowane będą do rytmu pracy kopalni. Na razie nie wiadomo, ile osób zostanie przeniesionych do innych kopalń JSW, ponieważ część z nich ma możliwość skorzystać z pakietu osłonowego, czyli urlopów górniczych i odpraw.

Warto pamiętać, że spora grupa pracowników "Krupińskiego" nie godzi się z likwidacją kopalni i już protestowała w  związku z tym. Organizacje związkowe  zapowiadają kolejne akcje. 

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
cwikla21.12.2016 16:33

Kiedy dostane podwyżkę jako najlepszy dysponent jsw i jako największy informator boryni tzw tiko.

Gość21.12.2016 15:17

Czy działacze związkowi będą mieli zapewnione miejsce w zarządach związków w KWK Budryk i Pniówek?

Jas-Mosiak21.12.2016 11:41

Nie tylko z Krupińskiego,ale zaraz mogą zacząć się powroty pracowników z SRK do JSW gdyż urlopy górnicze na Jas-Mosie nie są realizowane. URLOPY GÓRNICZE ZOSTAŁY ZABLOKOWANE !!! (Na razie podobno do końca roku - tak powiedziała mi Pani w SRK na Jas-Mosie). Może o tym warto napisać artykuł ?

olek21.12.2016 11:16

do TPW. Nie, TY pracujesz na danej kopalni. Każda kopalnia ma inny system wynagrodzeń, inny sprzęt, inne firmy zewnętrzne , inne układy związkowe. Spółka tylko przelewa pieniądze na daną kopalnię! :D Pracowałem na boryni a teraz pracuję na budryku. Zupełnie inaczej zarabiam, ZUZP mam zupełnie inny, zupełnie inaczej działa tu też kasa zapomogowo pożyczkowa itp. itd.

TPW21.12.2016 9:10

Po co aneks jak od kilku lat pracujemy nie na danej kopalni a w JSW, wiec pracodawca może przenosić załogi, wiec po co komu jakiś aneks?

inż mobi20.12.2016 16:28

pracownicy inzynieryjno-techniczni ? twierdze,że na Pniówku czy budryku jest ich juz wystarczająco ! Panie prezesie brakuje ludzi do łopaty więc proszę tymi pracownikami zatkać dziury w oddziałach wydobywczych i przygotowawczych ! tam jako górnicy również pracują ludzie wykształceni ! My górnicy mamy dość utrzymywania pracowników nieproduktywnych !

erwin20.12.2016 15:49

Panowie Górnicy przechodzcie na inne kopalnie a będziecie sobie chwalić robotę, a związkowcy niech się pocałują wiecie gdzie.

Pokaż wszystkie opinie (14)