Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
20 grudnia 2016

Powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłkarskim?

Powstanie Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłkarskim?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Komisja Kultury i Sportu Rady Miasta poparła pomysł utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu piłki nożnej w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju.

Członkowie Komisji Kultury i Sportu opowiedzieli się w czwartek za uruchomieniem SMS-u przy Zespole Szkół nr 5. Jedynym radnym, który wstrzymał się od głosu w tej sprawie był wiceprzewodniczący Komisji Andrzej Matusiak (PiS). Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni na sesji Rady Miasta w dniu 22 grudnia.

- Mamy dobre doświadczenia z Zespołem Szkół nr 5, w którym już od lat istnieją klasy o specjalności piłka nożna. Szkoła współpracuje ze szkółką piłkarską MOSiR i oceniamy to pozytywnie - mówi dyrektor MOSiR Zofia Florek. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będą utrudnienia w ruchu z powodu biegu Będą utrudnienia w ruchu z powodu biegu

Z OWN "wyszło" dziesięć leżaków Z OWN "wyszło" dziesięć leżaków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
????12.01.2017 20:00

Szkoła mistrzostwa z internatem już jest, więc po co tworzyć co nowego? Chyba dla pani posłowej...

Były mosirowiec07.01.2017 11:45

Trenowałem w MOSIRZE . Od 4 klasy szliśmy do SP10 a od gimnazjum do piątki. Tam dopiero piłkarstwa nauczył mnie pan Łukasik

Rodzic 07.01.2017 11:33

Klasy piłkarskie w ZS nr 5 były przez wiele lat. Mają zaplecze a Pan Łukasik i jego ekipa z MOSIRu maja doświadczenie. Jeżeli chcemy mieć wyniki w seniorach to trzeba dobrze pracować z młodzieżą

Szchtior07.01.2017 8:49

Ale bredzicie ludziska w MOSiRze trenuje około 500 dzieciaków!
Jedyni wrogowie klas sportowych to radny Marusiak i Kasza z PiSu a tylko dlatego , źe szkołą zarządza kobieta z PO.
Ludzie , ale jesteście zmanimupolwani przez partyjki, mafijne układziki, tego miasta ta POlityka niszczy rozwój naszego miasta, zero inwestycji przykład to basen.Okoliczne gminy-wsie mają baseny godne odwiedzin u nas jest tylko pływalnia, która pęka w szwach....

Pan04.01.2017 20:12

Fajna sprawa ciekawe jakie roczniki by to były. Bo małe dzieci mieszkające dalej od tej szkoły miły by gorzej niz te mieszkające obok niej.

Rodzic21.12.2016 12:45

W Rybniku istnieją 4 szkoły Mistrzostwa Sportowego, w Żorach dwie. Ciągle narzekacie, ze w tym mieście nic się nie dzieje, a jak już chcą odciągnąć młodzież od fb i ogłupiających gier komputerowych i postawić na rozwój, to jesteście na nie. Gdzie tu logika? Siatkówka z nogą nie ma nic wspólnego, nawet piłka jest inna, więc szkoły nie będą dla siebie konkurencją, ludzie! Odłóżcie na bok poglądy polityczne, kto tam z PiS, kto z PO, bo tu chodzi o nasze dzieci!

Franz21.12.2016 10:39

Wojtek szkoły to jednostki budżetowe Miasta Jastrzębie -Zdrój, a GKS Jastrzębie jest spółką akcyjną w której udziałów Miasto Jastrzębie nie posiada. Więc pytem w jakiej formie Miasto przekazuje milion na rozwój firmy (spółki) Gks Jastrzębie.

Pokaż wszystkie opinie (13)