Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 grudnia 2016

Prokuratura wypowiedziała się w sprawie "barbórki"

Prokuratura wypowiedziała się  w sprawie "barbórki"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związek Zawodowy „Jedność”, działający w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, zwrócił się do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z wypłatą nagrody barbórkowej na dwie raty. W tej sprawie Prokuratura zleciła wszczęcie postępowania sprawdzającego. 

 - Rzeczywiście, działacze związkowi zwrócili się do Prokuratury z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd JSW, poprzez podzielenie nagrody barbórkowej na dwie części. W związku z tym, że śledczy potrzebują więcej informacji na ten temat zleciłem postępowanie sprawdzające. Po jego zakończeniu zapadnie decyzja, czy należy wszczynać dochodzenie w tej sprawie, czy zdecydować o umorzeniu - poinformował szef Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju Jacek Rzeszowski.

Działacze związkowi uważają, że dzielenie wypłaty nagrody barbórkowej jest nielegalne, ponieważ traktuje się ją, jako wynagrodzenie, a to nie może być dzielone na części.

- Posiadamy wyroki sądów, w tej sprawie, które potwierdzają nasz punkt widzenia. Nasi pracownicy indywidualnie zwrócili się do sądów przeciwko JSW i wygrali te sprawy - mówi Oskar Karwacki, przewodniczący ZZ „Jedność” kopalni „Pniówek”.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
eryk28.12.2016 12:34

JUż ni emogę o tej jedności czytać. Czy ten portal jest sponsorowany przez ten zwiazek zawody. Na marginesie Jednośc, jak każdy związek robi wycieczki za pieniądze wszystkich pracowników jsw. Za czyjeś to każdy portafi. Jak tacy mądrzy to niech robią wycieczki bez dopłat z funduszu.

zenek27.12.2016 8:24

czy wszyscy związkowcy to nieroby?

do bezstronny25.12.2016 8:04

Zauważ że to górnicy są bardzo roszczeniową grupą, wiecznie im mało i mało. A jeśli górnicy mają taką ciężką pracę i tak mało zarabiają to niech zmienią pracę. Nikt ich tam na siłę nie trzyma.

tak23.12.2016 17:46

Dać im wszystko, zamknąć kopalnie wtedy się obudzą, ale będzie za póżno.

Do: do do do Kalikst22.12.2016 20:51

Pomyliłeś kolego Jedność Ryby z Jednością Kuby na Zofiówce. Ta nowa jedność jest tworem po ostatnich strajkach.

do do do Kalikst22.12.2016 16:34

i tu się mylisz kolego, Jednośc istnieje prawie 10 lat, organizuje również wycieczki i jak zobaczysz ceny tych wycieczek to jest kolosalna różnica z innymi, są tańsze od innych i to bez dofinansowania z ZFŚS bo dofinansowują te wycieczki z kasy związku. Jak by się chcieli sprzedać to dawno by to zrobili, ale jak wg. ciebie każdy jest sprzedajny to znaczy że tak myślisz również o sobie, więc współczuję tobie tak niskiej samooceny

Do: do Kaliskst22.12.2016 12:56

Coś robią bo jeszcze się niczego nie dochrapali i nie mają zniżek na wycieczki.
Wszystkie inne ZZ robiły to samo zanik zapuściły korzenie.
Jak nie wierzysz popytaj starszych pracowników/emerytów górniczych.

Pokaż wszystkie opinie (29)