Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
22 grudnia 2016

W przyszłym roku za darmo oznakujecie rowery

W przyszłym roku za darmo oznakujecie rowery
fot. sxc.hu

Oznakowanie roweru, czyli podpisanie go, znacznie ułatwia odnalezienie w przypadku kradzieży. W przyszłym roku każdy mieszkaniec Jastrzębia będzie mógł dokonać tego bezpłatnie. Możliwe będzie także zarejestrowanie roweru. 

Akcja znakowania dwóch kółek obędzie się w ramach współpracy transgranicznej straży miejskich Jastrzębia i Karwiny. Na ten cel zostały pozyskane środki z funduszy europejskich. Jastrzębie zdobyło ponad 57 tys. euro dofinansowania.

W ramach tego projektu odbędą się szkolenia językowe dla pracowników straży miejskiej. Powstaną filmy profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa. Mieszkańcy bezpłatnie otrzymają plecaki, odblaski, maskotki. Znakowanie rowerów i inne działania związane z projektem rozpoczną się w dniu 1 sierpnia i będą trwać do końca 2017 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

"Bezdomni śmierdzą w podziemiach" "Bezdomni śmierdzą w podziemiach"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
x22.12.2016 22:24

mniej zostanie po tych już skradzinych

Stach22.12.2016 21:11

wszysto jest ok ,alemam pytanie dlaczego dopiero od 1 sierpnia?