Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 grudnia 2016

Hokej: Punkt wyrwany w Nowym Targu (video)

Hokej: Punkt wyrwany w Nowym Targu (video)
fot. JKH / Magdalena Kowolik

Jest pierwsza zdobycz punktowa w grupie silniejszej Polskiej Hokej Ligi. Jastrzębianie po raz drugi w tym sezonie zagrali dogrywkę w Nowym Targu, ale tym razem lepsi okazali się gospodarze, którzy po trafieniu Bartłomieja Neupauera zainkasowali dwa punkty za wygraną w stosunku 2:1. Jeden punkt zespół znad czeskiej granicy zawdzięcza z kolei Radosławowi Nalewajce, który trafił w 52. minucie.

Premierowa odsłona nie przyniosła goli, ale zakończyła się szarpaniną pod bramką miejscowych. Po syrenie oznajmiającej koniec tercji wystrzelił Tomasz Kominek, ale to nie tłumaczy "bohaterskiego" zachowania górali, którzy w czwórkę ruszyli w stronę osamotnionego Czecha. Krótkie spięcie zakończyło się karą dziesięciu minut dla Kominka i karą mniejszą dla Jarosława Różańskiego.

Potem było już spokojnie, co nie oznacza, że nic się nie działo. Bramkarze długo zachowywali czyste konto, aż w 39. minucie pierwszy skapitulował Tomasz Fuczik. Pomimo gry w osłabieniu zabójczą kontrę gospodarzy celnym uderzeniem zakończył Jarmo Jokila i Podhale prowadziło 1:0. Jastrzębianie cierpliwie szukali remisu, a w nagrodę osiem minut przed zakończeniem podstawowego czasu do wyrównania doprowadził Radosław Nalewajka.

Aby mecz potrwał dłużej o dogrywkę podopieczni Roberta Kalabera musieli wytrwać blisko dwie minuty w podwójnym osłabieniu. Udało się, ale w dogrywce decydujące słowo należało do Szarotek. Jastrzębianie stracili krążek w tercji rywala, a z gumą w kierunku bramki Tomasza Fuczika ruszyło dwóch hokeistów. Czech nie miał większych szans, by powstrzymać Bartłomieja Neupauera, który dokładnie w 62. minucie zakończył spotkanie.

Dwa punkty zostały pod Tatrami, a jedno oczko wywalczyli hokeiści JKH GKS Jastrzębie, dla których to pierwsza zdobycz punktowa w sześciu meczach grupy silniejszej.

Polska Hokej Liga - 29. kolejka - 22/12/2016 (czwartek) - Nowy Targ - godz. 18:00

TATRYSKI PODHALE NOWY TARG - JKH GKS JASTRZĘBIE 2:1 d. (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

1:0 - 34:48 - Jarmo Jokila - Krzysztof Zapała, Oskar Jaśkiewicz (4/5)

1:1 - 52:00 - Radosław Nalewajka - Tomasz Kulas, Marek Charvat

2:1 - 62:01 - Bartłomiej Nuepauer

TatrySki Podhale Nowy Targ: B. Kapica (Juczers) - Jaśkiewicz, Sulka, Jokila, Zapała, Iossafov - Tomasik, Syrej, Hattunen, Bryniczka, D. Kapica - Wojdyła, K. Kapica, M. Michalski, Neupauer, Różański - Mrugała, P. Michalski, Stypuła, Siuty, Svitac.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Peslar, Michałowski, Laszkiewicz, Paś, Ł. Nalewajka - Kubesz, Charvat, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Bigos, Gimiński, Świerski, Wróbel, Pelaczyk - Balcerek, Chorążyczewski, Ludwiczak, Kącki, Matusik.

Kary: 12:22 / Strzały: 34:30 / Widzów: 300.

Sędziowali: Paweł Meszyński (sędzia główny) oraz Piotr Matlakiewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi).

Trenerzy: Marek Rączka (TatrySki Podhale Nowy Targ) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

Materiał video udostępniony przez JKH

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokeiści przegrywają z GKS-em Tychy 0:3 Hokeiści przegrywają z GKS-em Tychy 0:3

Cracovia lepsza na Jastorze. JKH przegrywa 2:3 Cracovia lepsza na Jastorze. JKH przegrywa 2:3

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!