Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
27 grudnia 2016

Kopalnia JSW uznana za najbezpieczniejszą w kraju

Kopalnia JSW uznana za najbezpieczniejszą w kraju
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa posiada kopalnię, która została uznana za najbezpieczniejszą w Polsce. Przynajmniej tak uważa Wyższy Urząd Górniczy, który po raz pierwszy ogłosił konkurs pod nazwą „180 dni bez wypadku”. Kopalnia  "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie" wygrała w kategorii zakładów zatrudniających powyżej 3,5 tys. pracowników. 

- W ocenianym 180-dniowym okresie w nagrodzonych kopalniach nie było ani jednego wypadku śmiertelnego i ciężkiego, a wypadków lekkich w przeliczeniu na tysiąc zatrudnionych osób było bardzo mało (od 1 w niewielkim zakładzie do 38 w kopalni zatrudniającej ponad 12,6 tys. osób) - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Laureatów konkursu wyłoniono na podstawie analizy stanu BHP w zakładzie górniczym (liczby wypadków, w tym pracowników firm zewnętrznych) i niebezpiecznych zdarzeń, które powodowały ryzyko wypadkowe oraz oceny służb kopalnianych w zakresie działań prewencyjnych. Kapituła przyznała równorzędne nagrody w trzech kategoriach zakładów oraz nagrodę specjalną za innowacyjne przedsięwzięcia w prewencji wypadkowej, które będą promowane przez WUG w ramach dobrych praktyk.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
boryniok 230.12.2016 10:59

na tym ów zakładzie liczą się znajomości , pokrewieństwo no i NAZWISKO...!!!!!!! . Bystry TY leniuuuuuu

ymil29.12.2016 19:57

wystraszona załoga ,wypadków nie głoszą hehe

Boryniok29.12.2016 15:57

Na Boryni szanowny Pan KRG to nawet śledzi profile na fb kto I co komentuje na temat owego zakładu pracy to juz totalna kpina

PAVULON29.12.2016 10:44

Bhp w kieszeni dyrektora tańczą jak im zagra, siedzą cicho jak mysz pod miotłą (dbają o swoje stanowisko) !!!!! a tak pozatym to człowiek powinien wszystko nagrywać i naświetlić mediom jak jest naprawdę , ale co to da ..................

darek29.12.2016 8:31

zawsze wina czlowieka ,strach ograniczyl zgloszenia. redaktor niema pojecia o czym pisze. moze opisz jak na wiosne liscie sie zielenia.

chłopek28.12.2016 20:54

A teraz szanowni dziennikarze mam dla was zadanie poruszcie swoje kontakty i zorientujcie się ile było w tym czasie niezgłoszonych wypadków na tej że kopalni. Może będzie to dla was ciekawy artykuł jak zastrasza się pracowników po czym wypadki nie są głoszone. Ile tak naprawdę było wypadków "oczywiście wszystkie z winy pracownika". itd. itd. . Temat długi powodzenia dziennikarze :)

maniek28.12.2016 19:32

ale bzdety, nikt nie zginął bo natura tak chciała, w kopalniach działają takie czynniki na które człowiek nie ma wpływu. Byłem w wielu kopalniach i najbezpieczniejszą kopalnią w Polsce jest KGHM , tylko że tam było 10 ofiar śmiertelnych w tym roku, ale to nie z winy czlowieka.

Pokaż wszystkie opinie (17)