Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
28 grudnia 2016

Ile zarobi prezes JSW? Decyzja zapadnie w styczniu

Ile zarobi prezes JSW? Decyzja zapadnie w styczniu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej zbierze się na posiedzeniu w dniu 12 stycznia 2017 roku. Głównym tematem obrad będzie wynagrodzenie członków Zarządu oraz Rady Nadzorczej JSW. 

W uchwale przygotowanej na to zebranie zapisano, że na wynagrodzenie członka Zarządu Spółki składa się z części stałej (podstawowe wynagrodzenie) oraz zmiennej, stanowiącej wynagrodzenie uzupełniające za rok obrotowy Spółki.

Wynagrodzenie stałe Prezesa Zarządu zostanie ustalone w przedziale kwotowym mieszczącym się od 7 do 15-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Wynagrodzenie stałe pozostałych Członków Zarządu zostanie ustalone w przedziale kwotowym mieszczącym się od 7 do 12-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez Prezesa GUS.

Wynagrodzenie zmienne Prezesa JSW uzależnione jest od zrealizowania tak zwanych celów zarządczych i nie może przekroczyć 100 proc. wynagrodzenia stałego. Zalicza się do nich m.in. realizacja projektów inwestycyjnych wynikających z programu restrukturyzacji, wykonanie wydobycia węgla na zakładanym poziomie, zwiększenie wydajności na jednego zatrudnionego.

Wynagrodzenie członka Rady Nadzorczej JSW oblicza się w ten sposób, że wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego), ogłoszone przez Prezesa GUS mnoży się razy 1,2 dla przewodniczącego Rady Nadzorczej i razy 1 dla pozostałych członków.

Główny Urząd Statystyczny poinformował w dniu 18 października 2016 roku, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w trzecim kwartale 2016 r. wyniosło 4 251,21 zł.

Oznacza to, że wynagrodzenie stałe prezesa JSW kształtuje się w granicach ok. 29 757 - 63 765 z zł brutto. Pozostałych członków zarządu: ok. 29 757 - 51 012 zł brutto.  Wynagrodzenie przewodniczącego Rady Nadzorczej to kwota 5 101 zł brutto, pozostałych członków zarządu - 4 251 zł brutto. Do ostatecznego obliczenia płac potrzebna jest wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku za czwarty kwartał 2016 roku, która dopiero zostanie ustalona przez GUS. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Premier Morawiecki: "Górnictwo to napęd gospodarki" Premier Morawiecki: "Górnictwo to napęd gospodarki"

Jastrzębie świętuje Barbórkę Jastrzębie świętuje Barbórkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
zefir30.12.2016 9:34

Do Krystiana bajki chodzi mi o to ze on napisal ze często rozmawia z prezesami hyhy

Krystian29.12.2016 20:25

Zefirku, jedyny, który napisał konkrety a ty mu bajki zarzucasz. Przeczytaj kilka razy aż zrozumiesz. A jak to się nie uda, to się nie odzywaj wcale. Po co mają się z ciebie śmiać.

chwdp29.12.2016 15:36

PASOZYTY BEDZIE WOOJNNAAAAAA

cwikla29.12.2016 12:44

Dołóżcie mnie najlepszemu dysponentowi z boryni bo mam Malo a musze z moją na wczasy zagraniczne jechac.i moja stara audica tez juz sie sypie.i lubię tez dużo i dobrze zjeść.zabierzcie innym a mnie dajcie.

Alojz29.12.2016 11:39

A kiedy reszta Barbarki na nowo naliczaja ?hahaha

zefir29.12.2016 8:56

Do bywaly ale ty tu bajki ciśniesz.

darek29.12.2016 8:37

zwiekszyc wydajnosc na jednaego pracownika, ale jaja. mam nadzieje ze ruski tu wejdzie i zrobi porzadek.

Pokaż wszystkie opinie (32)