Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
30 grudnia 2016

JSW wypuściła nowe obligacje na kwotę 300 mln zł

JSW wypuściła nowe obligacje na kwotę 300 mln zł
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

W czwartek, 29 grudnia, Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o wyemitowaniu obligacji na kwotę 300 mln zł. Teraz łączna suma wszystkich obligacji wypuszczonych przez JSW (w 2014 r. i 2016 r.) wynosi 1 mld zł i 163,75 mln USD.

Emisja kolejnej transzy obligacji odbyła się na podstawie umowy z obligatariuszami (wierzycielami) JSW, czyli Powszechnej Kasy Oszczędności Bankiem Polskim S.A., Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A., Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń na Życie S.A. Do tych podmiotów dołączyło, na początku grudnia br., Towarzystwo Finansowe Silesia.

„Silesia” wyłożyła 300 mln zł na obligacje JSW, które zostały wypuszczone w liczbie 30 tys. o wartości jednostkowej 10 tys. zł. W sumie wszystkie obligacje, zarówno te wyemitowane w 2014 roku oraz grudniu 2016 roku opiewają łącznie na kwotę  1 mld zł i 163,75 mln USD.

Już wcześniej zarząd JSW mówił o potrzebie emisji kolejnej transzy obligacji w celu pozyskania środków na inwestycje, które są niezbędne do prowadzenia wydobycia węgla.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Kot02.01.2017 9:53

Do tom81 chociaz prawde pisze, ze nie ma na co narzekac

jendrek0331.12.2016 13:38

DO tom81 ale to jest prawda tyle dostałem w tym jest doliczona barbórka i 14

Tom8131.12.2016 12:23

Do jendrek03 po co baranie wypisujesz takie głupoty żal dupe ściska że poszedłeś do srk a teraz na chorobowym siedzisz! Później idzie w Polske jak górnicy to dobrze się mają !

jendrek0331.12.2016 10:49

Ja mam 6200 zł na urlopie górniczym i od 1,5 miesiąca jestem już na urlopie

Byku31.12.2016 7:12

No tak, dalej się zdluzaja, co z tego wyniknie , chyba dążą do upadłości, a władzy byłoby to na rękę. Dobrze że dałem dyla z tego złomu.

Sub_N30.12.2016 21:58

Z Jas-Mosa (SRK) nie można odejśc na urlop górniczy bo URLOPY GÓRNICZE NA JAS-MOSie ZOSTAŁY ZABLOKOWANE. Podobno niby do końca roku. Mimo ,że obiecywali że będą puszczac na urlopy to SRK je zablokowało. Walą w bambuko na całego. W styczniu będzie już cztery miesiące jak na Jas-Mosie górnicy czekają na urlopy górnicze ! Źle wpłynie to na kurs akcji i obligacji. Czyżby już po reformie w JSW ?

rychukolek30.12.2016 13:53

Nie dajcie się omamić węgiel to nasz podstawowy surowiec energetyczny. Próbowali przejąc JSW bo to czarne złoto. Wiecie ile stali idzie z Huty Kraków ile energii trzeba by prad i ciepło zrobić. Jest tu na miejscu trzeba pilnować swego ogródka. Nawet jeśli za granicą jest tani to nie sprzedawać w tej cenie. A od Rosji po co ściągać? bo tańszy ale uzależni od wpływów jak nie Rosji to kolejna korporacja zachodnia nas wykupi i bedziemy zakładnikami własnego ogrodka. Nie kapujecie. Więc nie wolno nie wydobywać tylko robić tam gdzie jest tanszy i łatwiejszy w wydobyciu bysmy własnym ogródkiem zarządzali. Przypomnijcie sobie jakie wojny były z Rosją i jak Zachód oszukał jak potrzebna była pomoc. Czekaja jedni albo 2 by wyssać to co najlepsze. Piłsudski miał głowe na karku mam i ja i Wy też powinniscie

Pokaż wszystkie opinie (11)